Rozgrywki z cyklu Ping Pong Grand Prix 2014 zakończone! 14 grudnia poznaliśmy ostatnie rozstrzygnięcia przy stole tenisowym.

W ostatnim, czwartym turnieju, uczestniczyło 22 zawodników, w tym 4 zawodniczki. W obu kategoriach męskich walka toczyła się o drugie i trzecie miejsca, bowiem zwycięstwo już wcześniej zapewnili sobie Mirosław Narbutowicz (powyżej 40 lat) i Mateusz Wiese (do 40 lat).

W tej starszej triumfował i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Henryk Wawrzyniak (Bożejewice). Drugi w turnieju, a trzeci w całym cyklu był Grzegorz Budny (Żnin). Lider tym razem zagrał na luzie i mając świadomość, że w ogóle nie musi stawać do walki, ostatecznie sklasyfikowany został na trzeciej pozycji.

Wśród mężczyzn do 40. roku życia zwyciężył Kamil Budny przed Szymonem Budnym i Sławomirem Kapuścińskim. Triumfator cyklu Mateusz Wiese, podobnie jak wcześniej wspomniany Mirosław Narbutowicz, tym razem nieco odpuścił i zadowolił się czwartym miejscem. Takie wyniki dały drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Szymonowi Budnemu, na trzecim stopniu  podium natomiast stanął 14-letni Krzysztof Gatka, szósty w ostatnich zawodach.

W rywalizacji kobiet po wygranej 3:1 z Zofią Kanarkowską, zwycięstwo zapewniła sobie Katarzyna Tomaszewska. Na trzecim uplasowała się Maria Walczak, a tuż za podium znalazła się 7-letnia Oliwia Walczak, najmłodsza zawodniczka całego cyklu.

Po zakończeniu gier podsumowano całe rozgrywki, najlepszym trzem zawodnikom wręczono pamiątkowe puchary oraz nagrody, wszystkich natomiast uhonorowano pamiątkowymi medalami. Podsumowania i wręczenia nagród dokonali dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu Jerzy Śniadecki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Jacek Otto oraz Mariusz Kolasiński z UKS „Ekonom”. W zorganizowaniu i przeprowadzeniu imprezy pomagali ponadto Maria Jolanta Sochaj (MOS Żnin) i Bernard Zwolenkiewicz (SP 2 Żnin).

Na koniec zapowiedziano, że przyszłoroczny cykl turniejów tenisa stołowego składać się będzie z ośmiu zawodów. Pierwsze zaplanowano na 11 stycznia, kolejne odbędą się w lutym, marcu i kwietniu. Później nastąpi przerwa, po której rywalizacja wznowiona zostanie we wrześniu.