Zakończyły się tegoroczne rozgrywki Ligi Powiatu Żnińskiego szkół podstawowych w szachach. Podczas drugiego zjazdu, rozegranego 12 maja w sali Zespołu Szkół Publicznych w Gąsawie, najlepiej spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie, którzy zwyciężyli w kategorii klas I-III i IV-VI.

W rywalizacji drużyn złożonych z uczniów klas I-III bezkonkurencyjni okazali się podopieczni Elżbiety Góreckiej ze żnińskiej „dwójki”. Wygrali ligę z kompletem punktów i mając aż 10 „oczek” przewagi nad Zespołem Szkół Społecznych „Trójka” w Żninie. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy pierwszej drużyny Szkoły Podstawowej w Gąsawie z dorobkiem 10 punktów. Zwycięski zespół zagrał w składzie: Wojciech Popiołek, Piotr Leśniewski, Kornel Szypowski, Marcelina Brelińska i Jędrzej Popiołek.

Wyniki końcowe
Ligi Powiatu Żnińskiego szkół podstawowych w szachach – klasy I-III

Poz. Drużyna Punkty M. punkty
1. Szkoła Podstawowa nr 2 Żnin 24.0 40.5
2. Zespół Szkół Społecznych „Trójka” Żnin I 14.0 27.5
3. Szkoła Podstawowa Gąsawa I 10.0 24.5
4. Zespół Szkół Społecznych „Trójka” Żnin II 10.0 20.5
5. Szkoła Podstawowa Gąsawa II 2.0 7.0

W grupie uczniów klas IV-VI ton rywalizacji nadawały trzy zespoły. Jeszcze przed ostatnią rundą spotkań liderem była Szkoła Podstawowa w Gąsawie, ale porażki najpierw ze Szkołą Podstawową nr 2 Żnin, a później również z NSP Bożejewice pozbawiły podopiecznych Jacka Mielcarzewicza szans na triumf. Podobnie jak w młodszej z grup najlepsi okazali się szachiści drużyny SP 2 Żnin, której barw bronili: Marcin Leśniewski, Sebastian Werkowski, Dominik Bauza, Matylda Brelińska i Kornel Szypowski.

Wyniki końcowe
Ligi Powiatu Żnińskiego szkół podstawowych w szachach – klasy IV-VI

Poz. Drużyna Punkty M. punkty
1. Szkoła Podstawowa nr 2 Żnin 26.0 47.0
2. Szkoła Podstawowa Gąsawa I 24.0 45.5
3. Niepubliczna Szkoła Podstawowa Bożejewice I 20.0 38.0
4. Niepubliczna Szkoła Podstawowa Bożejewice II 11.0 20.5
5. Zespół Szkół Społecznych „Trójka” Żnin 8.0 18.5
6. Szkoła Podstawowa Gąsawa II 1.0 10.5

Sędzią zawodów był Piotr Konieczyński, któremu pomagali Jacek Mielcarzewicz, Janusz Sobczak i Michał Jarmołowicz. Trzem najlepszym zespołom w obu kategoriach wójt gminy Gąsawa Błażej Łabędzki oraz dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Gąsawie Jacek Superczyński wręczyli medale oraz puchary. Wszystkich uczestników rozgrywek nagrodzono skromnymi upominkami rzeczowymi.

Sponsorami zakończonego sezonu Ligi Powiatu Żnińskiego szkół podstawowych w szachach byli: Gmina Żnin, Gmina Gąsawa, Miejski Ośrodek Sportu w Żninie, LGD Pałuki – Wspólna Sprawa, Starostwo Powiatowe w Żninie oraz firma Czarny Koń.