15 lipca odbył się drugi z turniejów siatkówki plażowej zaliczanych do Grand Prix Żnina 2017. Na boiskach MOS-u rywalizowały tym razem pary kobiece oraz miksty. Zagrało 14 duetów z Pałuk, Wielkopolski i Pomorza.

Siatkarki rozegrały drugi turniej cyklu. Panie grały w jednej grupie, systemem każdy z każdym jednego seta do 21 punktów. Bezkonkurencyjne okazały się Anna Leszczyńska i Katarzyna Jusiak (Żnin / Gniezno), które wygrały wszystkie spotkania i po dwóch turniejach są liderkami rankingu. Drugie miejsce wywalczyły Julia Stablewska i Klaudia Lisiecka z Trzemeszna, a trzecie Monika Polaszewska i Natalia Boińska ze Żnina. W tym miejscu warto zaznaczyć, że Ania Leszczyńska, która gra w wielkopolskiej II lidze i odniosła już mnóstwo sukcesów na piasku, nigdy wcześniej w rodzinnym mieście turnieju nie wygrała, więc w ostatnią sobotę dopisała w swojej siatkarskiej karierze kolejne ważne osiągnięcie.

Do walki w pierwszym turnieju mikstów przystąpiło aż 10 par. Tutaj rywalizowano systemem brazylijskim (do dwóch przegranych). Zwycięzcami i jednocześnie pierwszymi liderami klasyfikacji generalnej zostali reprezentanci Grudziądza Magdalena Lewandowska i Marcin Matulis. W finale, po bardzo emocjonującej i wyrównanej grze pokonali 21:19 Karolinę Łuczyszyn i Artura Zawadzkiego z Mogilna. W zgodnej opinii był to pojedynek stojący na niezwykle wysokim poziomie – jeden z najlepszych, a może i najlepszy mecz par mieszanych w historii żnińskich turniejów. Na trzeciej pozycji uplasowali się Julia Stablewska i Marcin Duszyński z Trzemeszna, pokonując w „małym finale” Katarzynę Jusiak i Kamila Kabacińskiego (Gniezno / Trzemeszno) 21:18. Spośród żnińskich duetów najlepiej zaprezentowali się debiutanci Martyna Romel i Marcin Klockowski, którzy ostatecznie sklasyfikowani zostali na piątej pozycji.

Mecze sędziowali Jakub Szary i Maciej Drzewiecki. Sędzią technicznym był Michał Krzyżaniak, a pomagał Marcin Jańczak.

Trzeci turniej z cyklu GP Żnina 2017 odbędzie się 29 lipca. Wówczas po raz drugi do walki o punkty do klasyfikacji generalnej przystąpią pary męskie i miksty.

KLASYFIKACJA GENERALNA
Grand Prix Żnina 2017 w kategorii kobiet po 2. turnieju

  1. Anna Leszczyńska / Katarzyna Jusiak (Żnin / Gniezno) – 45
  2. Monika Polaszewska / Natalia Boińska (Żnin) – 34
  3. Martyna Romel / Julia Boińska (Żnin) – 34
  4. Joanna Przybylska / Jagoda Radzewicz (Poznań) – 25
  5. Julia Stablewska / Klaudia Lisiecka (Trzemeszno) – 20