Drużyny Świątkowa i Passio Team triumfowały w rozgrywkach pucharowych kończących sezon 2018/2019 Ligi Piłki Halowej MOS. Mecze finałowe odbyły się 5 kwietnia br. i poprzedziły ceremonię dekoracji najlepszych drużyn i wyróżnionych zawodników.

Passio Team w finale Pucharu Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie pokonało 2:1 (0:0) ekipę Sami Swoi, którzy wcześniej obronili mistrzostwo ligi old bojów. Bramki dla zwycięzców zdobyli Dariusz Witkowski i Rafał Krygier, natomiast dla pokonanych celne trafienie zaliczył Piotr Kaźmierczak.

Z kolei w finale Pucharu Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie oglądaliśmy dużo ciekawszy i obfitujący w gole pojedynek. Ostatecznie Świątkowo (na zdjęciu) po dobrej i bardzo skutecznej grze wygrało z mistrzem LPH MOS Martiną Żnin 5:4 (2:1). Bramki dla zwycięzców zdobyli Patryk Charubin, Damian Paluszkiewicz, Tomasz Błaszczyk, Piotr Kaźmierczak i Adrian Świtała.

Po zakończeniu meczów odbyło się krótkie podsumowanie sezonu oraz wręczenie pucharów, medali i wyróżnień indywidualnych, którego dokonali zaproszeni goście: dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie i radny Rady Miejskiej Andrzej Kurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie Jerzy Śniadecki oraz specjalista ds. piłki amatorskiej w PZPN Damian Stodolny. Upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Żninie w zastępstwie Burmistrza wręczył specjalista ds. sportu Szymon Mrówczyński.

* * * * *

Już 9 kwietnia w Miejskim Ośrodku Sportu w Żninie odbędzie się zebranie kapitanów drużyn chcących zagrać w dziesiątej edycji Piłkarskiej Ligi MOS Orlik i Piłkarskiej Ligi MOS Orlik Old Boys. Program zebrania jest następujący:
19:00 – Zebranie kapitanów (przedstawicieli) drużyn Piłkarskiej Ligi MOS Orlik;
19:45 – Zebranie kapitanów (przedstawicieli) drużyn Piłkarskiej Ligi MOS Orlik Old Boys.