13 kwietnia odbył się trzeci turniej zaliczany do cyklu Mistrzostw Żnina w Baśkę sportową. Spośród grona 25 zawodników najlepszy okazał się Antoni Szary ze Żnina.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Marcin Klinger z Budzisława, ostatniej soboty sklasyfikowany na szóstym miejscu, ex-aequo z wiceliderem Leszkiem Derwichem z Janowca Wielkopolskiego.

Zwycięstwo w trzecim turnieju pozwoliło Antoniemu Szaremu awansować na siedemnaste miejsce w rankingu, ale należy pamiętać, że grał on w tylko dwóch turniejach. Najwyżej sklasyfikowanym żninianinem jest natomiast Mariusz Kolasiński, sklasyfikowany na dziesiątej pozycji ze stratą 36 punktów do lidera.

Zawody sędziowali Mariusz Kolasiński i Cezary Turostowski.

Kolejne rozgrywki zaplanowano na 11 maja br.

Wyniki III turnieju z cyklu Mistrzostw Żnina 2019 w Baśkę sportową

Poz. Imię i nazwisko Miejscowość 1. runda 2. runda 3. runda 4. runda Razem
1. Szary Antoni Żnin 8 8 8 6 30
2. Wojciechowski Roman Szelejewo 6 8 6 8 28
3. Jabłoński Radosław Janowiec Wlkp. 8 6 8 2 24
Nowak Janusz Żnin 6 6 4 8 24
Sobota Ireneusz Ryszewo 4 6 6 8 24
6. Derwich Leszek Janowiec Wlkp. 8 8 2 4 22
Ciążyński Remigiusz Ryszewo 6 4 6 6 22
Klinger Marcin Budzisław 4 4 8 6 22
Męczyński Aleksander Bożejewiczki 2 4 8 8 22
10. Sosiński Jacek Rogowo 6 4 8 2 20
Leśny Marek Gniezno 4 8 4 4 20
Turostowski Cezary Bożejewiczki 8 2 6 4 20
Eichstaedt Henryk Laski Wielkie 8 2 4 6 20
14. Biernacki Grzegorz Gniezno 2 7 4 6 19
Szyszkowicz Tadeusz Żnin 2 7 2 8 19
16. Kolasiński Mariusz Żnin 2 6 6 4 18
Sadowski Tomir Gniezno 6 2 2 8 18
18. Czajka Zygmunt Barcin 8 4 2 2 16
Sobota Ewa Ryszewo 6 6 2 2 16
Kędziora Paweł Józefinka 4 2 8 2 16
Sprawa Aleksander Żnin 2 4 6 4 16
22. Hyży Karol Gniezno 2 8 2 2 14
Gluba Marek Cerekwica 4 2 4 4 14
Sławski Piotr Grochowiska Księże 2 2 4 6 14
25. Stawicki Jerzy Wolice 4 2 2 2 10

 

Klasyfikacja generalna
Mistrzostw Żnina w Baśkę sportową po III turnieju

Lp. Drużyna Miejscowość Razem
1. Marcin Klinger Budzisław 160
2. Leszek Derwich Janowiec Wlkp. 156
3. Marek Leśny Gniezno 145
4. Grzegorz Biernacki Gniezno 142
5. Henryk Eichstaedt Laski Wielkie 139
6. Jacek Sosiński Rogowo 137
7. Aleksander Męczyński Bożejewiczki 129
Remigiusz Ciążyński Ryszewo 129
9. Piotr Sławski Grochowiska Ksieże 126
10. Mariusz Kolasiński Żnin 124
11. Paweł Kędziora Józefinka 116
12. Cezary Turostowski Bożejewiczki 111
13. Marek Gluba Cerekwica 110
Janusz Nowak Żnin 110
15. Mirosław Jabłoński Janowiec Wlkp. 106
16. Roman Wojciechowski Szelejewo 102
17. Radosław Jabłoński Janowiec Wlkp. 91
Ireneusz Sobota Ryszewo 91
Antoni Szary Żnin 91
20. Henryk Jabłoński Janowiec Wlkp. 88
21. Waldemar Białecki Janowiec Wlkp. 87
22. Bogdan Urbański Pakość 84
23. Karol Hyży Gniezno 83
24. Tomir Sadowski Gniezno 81
25. Krzysztof Kosmowski Żnin 76
26. Józef Liana Cerekwica 75
27. Zygmunt Czajka Barcin 71
28. Krzysztof Ciążyński Ryszewo 66
29. Ewa Sobota Ryszewo 62
30. Adam Pieczyński Gąsawa 51
31. Błażej Szafrański Rogowo 43
32. Tadeusz Szyszkowicz Żnin 41
33. Mirosław Skibiński Cerekwica 38
Jan Szczechowiak Janowiec Wlkp. 38
35. Aleksander Sprawa Żnin 37
36. Jerzy Śniadecki Żnin 30
Maciej Karczewski Pakość 30
Henryk Marcinkowski Gniezno 30
Jerzy Stawicki Wolice 30
40. Taibi Hocine Gniezno 27
41. Łukasz Liana Cerekwica 23