10 grudnia odbyły się Otwarte Mistrzostwa Tucholi w szachach szybkich z udziałem zawodników Baszty MOS Żnin. W grupie turniejowe open całe podium zajęli zawodnicy z Pałuk.

Zwyciężył Rafał Borgula, drugie miejsce zajął Piotr Konieczyński (obaj zdobyli po 6,5 pkt nie doznając porażki w całym turnieju). Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Borys Paliwoda, który wygrał dodatkowo klasyfikację juniorów do lat 18. Na dwunastej pozycji w kategorii open uplasował się Przemysław Szymczak.

W turnieju kobiet drugie miejsce zajęła Marcelina Brelińska, a trzecie miejsce jej starsza siostra Matylda. W grupie chłopców do lat 12 trzecie miejsce zajął Wiktor Tański. Z kolei jego starszy brat Jakub był czwarty w grupie chłopców do lat 14.