W najbliższą sobotę (15 września) na boiskach Stadionu Miejskiego im. Michała Joachimowskiego w Żninie rozegrane zostaną IV Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Patronat Honorowy nad imprezą objął Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk.

Prawo startu mają wszyscy mieszkańcy gmin: Żnin, Barcin, Gąsawa, Janowiec Wielkopolski, Łabiszyn i Rogowo bez względu na wiek i sportowe doświadczenie. Jest to zatem doskonała okazja dla wszystkich tych, którzy kochają siatkówkę, lubią rywalizację, ale do tej pory nie mieli okazji się w niej sprawdzić. Udział jest bezpłatny, a powiatowy czempionat to ostatni „plażowy” turniej w kończącym się sezonie w Żninie.

Zapisy rozpoczną się o godz. 9:15 w dniu zawodów i potrwają do godz. 9:50. Pierwsze mecze rozpoczną się ok. godz. 10:00, po wcześniejszym wylosowaniu par (lub grup) pierwszej rundy. Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch odrębnych grupach turniejowych: par męskich i par kobiecych. Prawo gry mają również pary mieszane (miksty), ale zostaną one dołączone do grupy męskiej.

W 2017 złote medale zdobyły pary: Mateusz Lipiński / Łukasz Owsianny (Żnin) wśród mężczyzn oraz Monika Polaszewska / Natalia Boińska (Żnin) wśród kobiet.