9 września na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie odbyła się druga w tym roku edycja imprezy „Dzień na Skate Parku”. Miała ona charakter sportowy, ale także edukacyjny.

W pierwszej części imprezy odbyły się zawody dla miłośników ekstremalnej jazdy na rowerach BMX. Rozegrano dwie konkurencje tj. Bmx bunnyhop (skok na bmxie nad poprzeczką) oraz bmx przejazdy (każdy z zawodników miał minutę, aby zaprezentować swoje umiejętności na całym placu skateparku).

Wyniki bmx bunnyhop:
1. Jakub Kalka
2. Filip Piechocki
3. Kacper Dawidowicz

Wyniki bmx przejazdy:
1. Jakub Kalka
2. Kacper Dawidowicz
3. Przemysław Piątek

W trakcie imprezy dla wszystkich zgromadzonych dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców były rozdawane słodycze, napoje oraz różne gadżety szkolne. Dodatkową atrakcją podczas imprezy było losowanie plecaka wraz z przydatnym wyposażeniem.

Pomysłodawca i organizator zawodów Marcin Niewolski włączył się także jako sponsor w związku z hasłem przyświecającym imprezie: „Bezpieczne rozpoczęcie roku szkolnego”. Zakupił pięćdziesiąt sztuk opasek odblaskowych, które rozdał podczas imprezy dzieciom i młodzieży.

Na imprezie zjawili się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie, którzy znakowali rowery oraz udzielali niezbędnych informacji dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach.

Na koniec imprezy odbył się długo oczekiwany festiwal kolorów. W związku z tym wszystkim zgromadzonych na żnińskim skate parku były rozdawane kolorowe proszki holi, którymi młodzież jak i dzieci obrzuciły się na zakończenie imprezy.