2 czerwca na Stadionie Miejskim odbył się drugi turniej zaliczany do cyklu Grand Prix Żnina 2018 w siatkówce plażowej. O zwycięstwa w kategoriach par męskich i mikstów rywalizowały 23 pary. Grom towarzyszył uciążliwy upał, ale pomimo tego wiele z 42 rozegranych spotkań stało na bardzo wysokim poziomie.

W obu kategoriach grano systemem brazylijskim. Mecze rozstrzygano w jednym secie do 21 punktów. Początkowo planowano grać od półfinałów do dwóch wygranych setów do 15 punktów, ale istniało zagrożenie nagłego pogorszenia się pogody – prognozy przewidywały burze i ulewy. Ostatecznie one się na szczęście nie sprawdziły i zawody rozegrano bez większych problemów.

W gronie 10 par męskich, które stawiły się do gry w drugim turnieju, zabrakło czterech czołowych z pierwszej imprezy. Tym samym nadarzyła się okazja, by inne duety mogły podreperować swoje punktowe konto i poprawić pozycję w rankingu. Najlepiej z tej możliwości skorzystali Kamil Kabaciński i Marek Kowalczyk (Trzemeszno), którzy zajmując trzecie miejsce zostali nowymi liderami cyklu.

W turnieju natomiast najlepsi okazali się nie doznając porażki Paweł Stysiał i Dominik Zieliński (Gniewkowo / Toruń). W finale pokonali 21:17 Macieja Karolczyka i Kacpra Bobrowskiego (Świecie / Bydgoszcz). Trzecie miejsce zajęli wspomniani Kabaciński i Kowalczyk po wygraniu tzw. „małego finału” 21:19 z toruńską parą Kacper Krzewiński / Rafał Ronowski. Niezbyt wiele powodów do radości mieli gospodarze. Żaden z dwóch pałuckich duetów nie dotarł do ćwierćfinału. Robert Salamon / Szymon Wójcik (Złotniki / Gąbin) oraz Armin Konieczny / Mateusz Mrówczyński (Żnin) sklasyfikowani zostali na siódmym miejscu. Tym pierwszym na pocieszenie pozostaje fakt, że zdobyte punkty pozwoliły im awansować na pozycję wiceliderów ex-aequo z siatkarzami z Chełmna Michałem Matułą i Tomaszem Kurkiewiczem.

Liczba grających w kategorii mikstów przerosła wszelkie oczekiwania. Do walki na żnińskim piasku stanęło aż 13 par, w tym dwukrotni zdobywcy Grand Prix Żnina (2013 i 2015) Hanna Pioterek / Szymon Wójcik (Sarbinowo / Gąbin) oraz triumfatorzy z 2016 roku Justyna Bąk-Duszyńska / Marcin Duszyński (Trzemeszno). Tym drugim towarzyszyła niespełna roczna, pogodna i urocza córeczka Maja. Ostatecznie trzemesznianie uplasowali się na siódmym miejscu, ale jest to dobra pozycja do ataku w kolejnych turniejach.

Bezkonkurencyjni w minioną sobotę byli Marta Januszewska i Paweł Stysiał (Toruń / Gniewkowo). W pięciu spotkaniach nie ponieśli ani jednej porażki. W ostatnim meczu dnia wygrali 21:17 z Weroniką Majewską i Maciejem Karolczykiem (Ciechocinek / Świecie). Spotkanie o najniższy stopień podium na swoją korzyść rozstrzygnęła para Monika Kozianowska / Dominik Zieliński (Toruń), wygrywając 21:16 z faworytami gospodarzy Hanną Pioterek i Szymonem Wójcikiem. Druga z pałuckich par Agata Szpringer / Robert Salamon (Żnin / Złotniki) po wolnym losie w pierwszej rundzie, w kolejnych spotkaniach nieznacznie ulegała rywalom i pierwsze zawody ukończyła na dziewiątym miejscu.

Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom napoje ufundowane przez Pepsi oraz lody z firmy Frigo Logistics. Mecze sędziowali Maciej Drzewiecki, Jakub Szary i Robert Salamon. Sędzią technicznym był Michał Krzyżaniak.

Trzeci z turniejów siatkówki plażowej zaliczany do cyklu Grand Prix Żnina 2018 odbędzie się 7 lipca. Wówczas swoje drugie turnieje rozegrają pary damskie i miksty.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA PAR MĘSKICH – po II turnieju
1. Kamil Kabaciński / Marek Kowalczyk (Trzemeszno) – 36
2. Michał Matuła / Tomasz Kurkiewicz (Chełmno) – 29
Robert Salamon / Szymon Wójcik (Złotniki / Gąbin) – 29
4. Paweł Stysiał / Dominik Zieliński (Gniewkowo / Toruń) – 25
Maciej Karolczyk / Mateusz Kiersznicki (Świecie / Nakło) – 25
6. Maciej Karolczyk / Kacper Bobrowski (Świecie / Bydgoszcz) – 22
Mateusz Skrzypiński / Aleksander Poznański (Poznań) – 22
8. Łukasz Szpurka / Marcin Rozwarski (Żnin) – 20
9. Kacper Krzewiński / Rafał Ronowski (Toruń) 18
Damian Górski / Paweł Bejnarowicz (Janowiec Wielkopolski) – 18
11. Maciej Owczarzak / Maciej Wawrzynek (Poznań) – 16
12. Armin Konieczny / Mateusz Mrówczyński (Żnin) – 13
Kamil Tabatowski / Radosław Koc (Rogowo / Żnin) – 13
14. Bartłomiej Madej / Maciej Madej (Łunawy) – 10
Mateusz Rzepka / Radosław Krzyżan (Sicienko) – 10\
Mateusz Lipiński / Piotr Lipiński (Godawy) – 10
Maciej Owczarzak / Kacper Matysiak (Janowiec Wielkopolski) – 10
Jakub Kubiak / Jakub Rabuliński (Żnin) – 10

KLASYFIKACJA GENERALNA PAR KOBIECYCH – po I turnieju
1. Julia Stablewska / Klaudia Lisiecka (Trzemeszno) – 25
2. Klaudia Czaplińska / Kamila Piątek (Poznań) – 22
3. Justyna Bąk-Duszyńska / Katarzyna Jusiak (Trzemeszno / Gniezno) – 20
4. Agata Szpringer / Hanna Pioterek (Żnin / Sarbinowo) – 18
5. Monika Polaszewska / Natalia Boińska (Żnin) – 16
6. Martyna Romel / Julia Boińska (Żnin) – 15

KLASYFIKACJA GENERALNA MIKSTÓW – po I turnieju
1. Marta Januszewska / Paweł Stysiał (Toruń / Gniewkowo) – 25
2. Weronika Majewska / Maciej Karolczyk (Ciechocinek / Świecie) – 22
3. Monika Kozianowska / Dominik Zieliński (Toruń) – 20
4. Hanna Pioterek / Szymon Wójcik (Sarbinowo / Gąbin) – 18
5. Jagoda Dych / Tomasz Kurkiewicz (Chełmno) – 16
Wiktoria Mikołajczak / Maciej Owczarzak (Poznań) – 16
7. Justyna Bąk-Duszyńska / Marcin Duszyński (Trzemeszno) – 13
Julia Nogalska / Michał Matuła (Chełmno) – 13
9. Anna Syrowska / Bartłomiej Madej (Chełmno) – 10
Sandra Gołębiewska / Kacper Bobrowski (Świecie / Bydgoszcz) – 10
Agata Szpringer / Robert Salamon (Żnin / Złotniki) – 10
Natalia Antkowiak / Maciej Wawrzynek (Poznań) – 10
13. Magdalena Brzykcy / Mateusz Walicki (Chomętowo / Sadlno) – 7