10 października br. przy udziale Burmistrza i Wiceburmistrza Żnina oficjalnie zakończone zostały rozgrywki Piłkarskiej Ligi MOS Orlik 2014.

Tegoroczne rozgrywki przygotował i wzorowo przeprowadził ekspert-animator Orlika Paweł Adamkiewicz, za co ostatniego dnia zebrał mnóstwo gratulacji i podziękowań nie tylko od grających drużyn, trenerów i asystentów, ale także władz miejskich i powiatowych.

Zanim rozpoczęło się podsumowanie sezonu, ostatnią kolejkę rozegrali piłkarze rywalizujący w lidze old boys. Swoją dominację potwierdził Old Boys Team Żnin, który tytuł mistrzowski zapewnił sobie już wcześniej, ale wygrał także ostatnie spotkanie, nie pozostawiając cienia wątpliwości, kto w tym roku był zdecydowanie najlepszy. Drugie miejsce zajęli obrońcy tytuły, zespół Cieśla-Dach. Po brązowe medale sięgnęli Sami Swoi, których do ostatniej kolejki ścigała Maja Trans Sped. Na zakończenie rozgrywek obie drużyny wygrały swoje mecze i chociaż ta druga dwukrotnie pokonywała w sezonie Samych Swoich, to wpadki z innymi zespołami odebrały jej potrzebne do medalowej pozycji punkty.

Podsumowania Piłkarskiej Ligi MOS Orlik 2014 dokonał prowadzący rozgrywki animator-ekspert Orlika Paweł Adamkiewicz. Podziękował wszystkim drużynom za udział oraz zapewnił o chęci ich przeprowadzenia również w latach kolejnych.

Wręczenia nagród, pucharów, medali i statuetek dokonali burmistrz Żnina Leszek Jakubowski, wiceburmistrz Aleksandra Nowakowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie Jerzy Śniadecki oraz członek Rady Powiatu Jan Kopterski Najlepsze trzy drużyny w lidze „otwartej” jak i old boys nagrodzono pucharami i medalami, a wszystkie pozostałe otrzymały pamiątkowe statuetki. Wręczono także wyróżnienia zawodnikom, jak również podziękowania osobom i instytucjom wspomagającym organizację piątych już rozgrywek ligowych na żnińskim Orliku. Po dekoracji nastąpił tradycyjny poczęstunek kiełbaskami z grilla i napojami, ufundowanymi przez Pepsi i Frigo Logistics.

Wsparcie techniczne podczas ostatniej odsłony orlikowego sezonu zapewnili Karol Niewiadomski, Tadeusz Jaźwiński, Aleksandra Wyborna, Zenon Radecki i Arkadiusz Wójciak.