23 czerwca na boisku szkolnym w Słębowie rozegrano coroczny turniej piłki nożnej sołectw. W tym roku o miano najlepszych walczyło 7 zespołów, w tym po raz pierwszy reprezentanci sołectwa Słupy. Zwyciężyli piłkarze z Gorzyc.

W pierwszej fazie drużyny podzielono na dwie grupy. W grupie A zagrały 4 zespoły, a w grupie B – 3. Grano systemem każdy z każdym. Mecze trwały 2 razy po 7 minut. Awans do półfinałów uzyskiwały po dwie najlepsze ekipy. W grupie A zwyciężyli piłkarze z Paryża (7 pkt.), a w grupie B z Podobowic (4 pkt.).
W pierwszym półfinale Słupy zremisowały w regulaminowym czasie gry 2:2 (1:0) z Paryżem. O awansie do finału decydowały więc rzuty karne, w których ci pierwsi wygrali 2:0. W drugim meczu półfinałowym Podobowice bezbramkowo zremisowały z Gorzycami. „Jedenastki” lepiej strzelały Gorzyce i dzięki wygranej 3:1 weszły do finału.

W spotkaniu o trzecie miejsce, za które nagrodą był puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie Jerzego Śniadeckiego, w stosunku 2:1 (1:0) zwyciężyły Podobowice. W finale natomiast Gorzyce pokonały 3:0 (1:0) Słupy i podobnie jak przed rokiem zdobyły Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żninie Lucjana Adamusa. Przegrani w finale nagrodzenie zostali Pucharem Sołtysa Słębowa Zbigniewa Pituły. Napoje dla wszystkich uczestników ufundowała hurtownia „Daro” Dariusza Pichłacza.
Oprócz nagród dla drużyn, wręczono też wyróżnienia indywidualne. Najlepszym strzelcem z 4 bramkami na koncie został Marcin Klockowski z Paryża. Za najlepszego bramkarza uznano Jarosława Klimkiewicza ze Słupów, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Krzysztofa Marczyńskiego z Gorzyc.

Organizatorami piłkarskich zmagań był Miejski Ośrodek Sportu w Żninie i Rada Sołecka w Słębowie. Mecze sędziowali Mateusz Mrówczyński i Arkadiusz Zieliński. Sędzią technicznym był Marcin Jańczak.