19 października 2014 roku odbył się drugi turniej tenisa stołowego z cyklu Ping Pong Grand Prix 2014.

Udział w rozgrywkach wzięło 17 zawodników i zawodniczek. Podobnie jak w pierwszym turnieju rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych. W rywalizacji mężczyzn powyżej 40. roku życia, w gronie 7 zawodników, triumfował ponownie Mirosław Narbutowicz (Żnin), który dzięki temu powiększył przewagę nad drugim zawodnikiem. Pod nieobecność Henryka Wawrzyniaka (Bożejewice), za plecami lidera plasuje się obecnie Mariusz Kolasiński (Żnin), który w drugich zawodach zajął trzecie miejsce. Oprócz Narbutowicza, przegrał także z Grzegorzem Budnym (Żnin), ale zgromadzone punkty pozwoliły mu na poprawienie pozycji. Czwarte miejsce zajął najstarszy uczestnik cyklu Stanisław Mikołajczak (Żnin) i on również awansował w klasyfikacji generalnej – na miejsce trzecie.

W rywalizacji mężczyzn do 40 lat, drugie zwycięstwo bez starty seta odniósł Mateusz Wiese (Sielec) i ma już 14 punktów przewagi nad wiceliderem, którym został trzeci w ostatnią niedzielę Krzysztof Gatka (Żnin). Trzecie miejsce w „generalce” zajmują ex-aequo żninianie Szymon Budny i Sławomir Kapuściński, mający w dorobku po 22 punkty. O ile w tej kategorii zawodnik z Sielca jest bardzo blisko wygrania całego cyklu, to o pozostałe miejsca na podium wciąż toczy się walka i wiele wskazuje na to, że będzie ona trwać do ostatniego spotkania w ostatnim turnieju.

Wśród pań zwyciężczynię sprzed trzech tygodni Zofię Kanarkowską (Żnin) pokonała Katarzyna Tomaszewska (Brzyskorzystew) i obie zawodniczki po dwóch turniejach legitymują się identycznym dorobkiem punktowym w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce w niedzielę zajęła Maria Walczak (Żnin) i taką też pozycję zajmuje w rankingu po dwóch turniejach.

Organizatorami Ping Pong Grand Prix 2014 są Miejski Ośrodek Sportu w Żninie i UKS Ekonom Żnin. Dzięki uprzejmości i przychylności dyrektora Jacka Otto na inicjatywę reaktywacji tenisa stołowego, mecze odbywają się w zawsze gościnnej sali gimnastycznej SP 2 w Żninie. Sędziami technicznymi podczas drugiego turnieju byli Marcin Jańczak i Mariusz Kolasiński.

Kolejny, trzeci turniej cyklu, odbędzie się 23 listopada br. Zapisy przyjmowane będą od godz. 9:00, a mecze rozpoczną się około 9:30.