Rozegrana 15 września czwarta edycja Mistrzostw Powiatu Żnińskiego zakończyła sezon plażowy 2018 w stolicy Pałuk. Udział wzięły 4 pary, złożone z zawodników ze Żnina, Gąsawy i Rogowa.

Krótkiego otwarcia turnieju dokonał Jerzy Śniadecki – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie, organizatora imprezy. Niestety, po raz kolejny zabrakło zawodniczek i zawodników z Barcina i Janowca Wielkopolskiego. Ich odmowa gry, w połączeniu z usprawiedliwioną absencją czołowych par żnińskich w całym sezonie, złożyła się na dość smutny ogólny obraz ostatnich zawodów sezonu. Z uwagi na bardzo niską frekwencję kontynuacja mistrzostw powiatu w latach kolejnych nie jest przewidywana, jednak oficjalna informacja w tej sprawie pojawi się w stosownym czasie.

Na szczęście ponownie nie zawiedli siatkarze Sokoła Gąsawa, jak i rozkochane  w siatkówce żnińskie dziewczęta, w tym Ania Leszczyńska, która zaledwie kilkadziesiąt godzin wcześniej wróciła ze Stanów Zjednoczonych i jak sama przyznała, wciąż jeszcze nie przestawiła się na polski czas.

Wśród pań właśnie złote medale zdobyły wspomniana Anna Leszczyńska, tym razem grając w parze z Julią Boińską (Żnin). W wielkim finale odniosły zwycięstwo 2:0 (21:7, 21:7) nad broniącymi mistrzostwa Moniką Polaszewską i Natalią Boińską (Żnin). Na pocieszenie Monice i Natalii pozostał fakt, że są najbardziej utytułowaną parą w krótkiej historii powiatowego czempionatu. W dorobku mają trzy medale, a każdy z innego kruszcu.

W gronie mężczyzn triumfowali Kamil Tabatowski i Karol Czeczel (Sokół Gąsawa). Jest to pierwszy w historii triumf pary spoza Żnina, ale jak najbardziej zasłużony. W finale pokonali oni 2:0 (21:14, 21:13) Armina Koniecznego i Wojciecha Starczewskiego (Żnin), którzy podobnie jak zwycięska para kobieca w tym zestawieniu zagrali po raz pierwszy.

Mecze sędziowali Jakub Szary i Maciej Drzewiecki. Sędzią technicznym był Michał Krzyżaniak. Puchary i medale dla najlepszych par ufundowało Starostwo Powiatowe w Żninie.