7 kwietnia w sali Miejskiego Ośrodka Sportu rozegrano V Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego szkół średnich w szachach. Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach całe podium zajęli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie, których trenerem jest Maciej Drzewiecki.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Tempo gry wynosiło 15 minut na zawodnika. Do gry przystąpiło sześć zespołów. Od początku mistrzostwa zdominowali żnińscy licealiści. Ostatecznie złote medale zdobyła pierwsza drużyna „ogólniaka” w składzie: Kacper Czaczyk, Szymon Sobczak, Mikołaj Janus i Agnieszka Zaroda. Wicemistrzami powiatu na rok 2017 została druga drużyna, zagrali w niej Wojciech Kolasiński, Dariusz Skibiński, Jakub Olszak i Magdalena Rataj. Na najniższym stopniu podium stanęli szachiści trzeciej ekipy I LO: Mateusz Woźniak, Arthur Lewandowski, Jakub Kubanek oraz Weronika Ciesielska. Sędzią zawodów był Piotr Konieczyński.

WYNIKI KOŃCOWE
Mistrzostw Powiatu Żnińskiego szkół średnich w szachach:

Poz. Drużyna Punkty M. punkty
1. I Liceum Ogólnokształcące Żnin I 8.0 14.0
2. I Liceum Ogólnokształcące Żnin II 8.0 12.5
3. I Liceum Ogólnokształcące Żnin III 5.0 11.5
4. Liceum Ogólnokształcące Barcin 5.0 9.5
5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Żnin 3.0 8.0
6. I Liceum Ogólnokształcące Żnin IV 1.0 4.5

Zawodnicy trzech najlepszych drużyn oraz ich trener nagrodzeni zostali pucharami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe oraz medalami, których fundatorem był Miejski Ośrodek Sportu w Żninie. Dekoracji medalistów dokonał Henryk Ciesielczyk – kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Lokalnego w Starostwie Powiatowym w Żninie.

Przed uczniami szkół średnich niebawem kolejne szachowe zmagania. Będą to Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego, które zaplanowano na 21 kwietnia br.