Drużyna Zakładów Zbożowych w Żninie została triumfatorem czwartej edycji Piłkarskiej Ligi MOS Orlik. Na drugim miejscu znalazł się Kaz-Bud Pol, a na trzecim Egan.

W miniony piątek, 20 września, odbyła się czternasta i jednocześnie ostatnia kolejka spotkań w ramach Piłkarskiej Ligi MOS Orlik 2013. Bez względu na jej wyniki tytuł już wcześniej zapewnili sobie gracze Zakładów Zbożowych, którzy w ostatnim pojedynku niespodziewanie ulegli 4:5 zajmującym ostatnie miejsce w tabeli Samym Swoim. To pozwoliło tej drużynie wyprzedzić na finiszu Kasę Chorych, która uległa 2:5 Elbonetowi.

Do ostatnich chwil ważyły się losy srebrnych medali. Ostatecznie zdobyli je piłkarze Kaz-Bud Polu, którzy pokonali w bezpośrednim meczu Egan 3:1. W spotkaniu Budowlanych ze Stanbudem Żnin padł wynik 2:2, co ostatecznie sprawiło, że kosztem Stanbudu Elbonet awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Najlepszymi strzelcami sezonu okazali się Tomasz Błaszczyk (Kaz-Bud Pols) i Rafał Glemp (Egan) – strzelili bramkarzom rywali po 16 goli.

Puchary i medale podczas uroczystego zakończenia rozgrywek wręczał sekretarz gminy Żnin Mirosław Gatka. Przy okazji dekoracji zespołów uczestniczących w tej lidze, trofea za przedwcześnie (po pierwszej rundzie) zakończone rozgrywki odebrały także ekipy ligi juniorskiej. Mistrzem zostały Agro Pałuki przed ABP Żnin i mistrzem z 2011 roku – Realem Szelejewo.