Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie zdobyli dwa medale podczas rozegranych 22 marca w Miejskim Ośrodku Sportu Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Żnińskiego szkół średnich w szachach.

Do ostatnich w bieżącym roku szkolnym zawodów szachowych przystąpiło 15 zawodników, w tym 3 zawodniczki. Chłopcy rozgrywali mistrzostwa systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund i przy tempie 15 minut na zawodnika. Z kolei dziewczęta grały systemem kołowym (mecz i rewanż) również przy tempie 15 minut na zawodniczkę.

Wśród dziewcząt niepokonana okazała się 18-letnia uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Justyna Lewandowska. Spośród sześciu rozegranych partii wygrała aż pięć i w pokonanym polu pozostawiła uchodzącą za faworytkę Julię Maciejewską z Zespołu Szkół w Barcinie. Brązowy medal przypadł Hannie Lipińskiej z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych. Po raz pierwszy od wielu lat w stawce walczącej o mistrzostwo zabrakło reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie.

100_5761

Medalistki w kategorii dziewcząt, od lewej: Justyna Lewandowska, Julia Maciejewska i Hanna Lipińska.

Klasyfikacja kategorii dziewcząt:

Poz. Zawodniczka Szkoła Punkty ŚrBuch
1. Justyna Lewandowska ZSP Żnin 3.5 3.75
2. Julia Maciejewska ZS Barcin 2.5 1.75
3. Henryka Lipińska ZSE-H Żnin 0.0 0.00

W kategorii chłopców trzeci raz z rzędu triumfował Dawid Romański z Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim. Wygrał wszystkie partie, a w pojedynku decydującym o losach mistrzowskiego tytułu wygrał z debiutującym w tej kategorii wiekowej Borysem Paliwodą (I LO Żnin). Brązowy medal wywalczył Jakub Grochowalski (ZSP Żnin), a tuż za podium znalazł się Jakub Kołaczyk z Zespołu Szkół w Barcinie.

100_5765

Medaliści w kategorii chłopców, od lewej: Borys Paliwoda, Dawid Romański i Jakub Grochowalski.