I Liceum Ogólnokształcące ze Żnina wygrało klasyfikację zespołową podczas rozegranych 24 września br. na Stadionie Miejskim w Żninie lekkoatletycznych mistrzostw powiatu żnińskiego szkół ponadgimnazjalnych.

Zawodnicy uczęszczający do szkół średnich na terenie powiatu żnińskiego rywalizowali w biegu na 100 metrów, 1500 metrów, sztafecie 4 x 100 metrów, rzucie oszczepem, skoku w dal oraz pchnięciu kulą. Na starcie stanęli reprezentanci Żnina, Janowca Wielkopolskiego, Piechcina i Gąsawy. Multimedalistami zostali między innymi Anna Złotnicka, Jagoda Witkowska i Rafał Gwit.

Najlepszą drużyną dziewczęcą zostało I LO Żnin przed Zespołem Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Janowcu Wielkopolskim. Wśród chłopców całe podium zajęły ekipy żnińskie – triumfował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, drugie miejsce zajęli licealiści, a trzecie uczniowie „ekonomika”. W klasyfikacji generalnej najlepsi ponownie okazali się uczniowie I LO ze Żnina, którzy w końcowej klasyfikacji wyprzedzili ZSP Żnin i ZSE-H Żnin.

Podczas ceremonii zakończenia zawodów medale, dyplomy i puchary wręczali zawodnikom starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, radny powiatowy Jan Kopterski oraz dyrektorzy i przedstawiciele szkół uczestniczących w mistrzostwach.