Z kompletem zwycięstw zakończyła rozgrywki Piłkarskiej Ligi MOS Orlik Old Boys drużyna Cieśla-Dach. Tytuł wicemistrzowski przypadł trochę niespodziewanie Sołectwu Słębowo, a brązowe medale wywalczyli triumfatorzy dwóch poprzednich edycji – Pomarańczowi.

Zakończenie rozgrywek i wręczenie nagród miało miejsce 27 września br. na Stadionie Miejskim w Żninie. Cieśla-Dach na długo przed ostatnią kolejką zapewniła sobie triumf w Lidze, ale do końca ważyły się losy dwóch pozostałych miejsc na podium. Ostatecznie zwycięsko z tej batalii wyszło Sołectwo Słębowo, które o zaledwie jeden punkt wyprzedziło Pomarańczowych w końcowej tabeli. Ci z kolei mieli identyczną ilość punktów jak sklasyfikowana na czwartym miejscu Maja Trans Sped, a o wyższej pozycji decydował bilans bezpośrednich spotkań.

Piłkarze Cieśla-Dach mieli w swym składzie także najlepszego strzelca (Damian Piórkowski – 31 bramek) oraz najlepszego bramkarza. Udany debiut w rozgrywkach zanotowała Gwiazda Old Boys Wąsosz, która uplasowała się na piątym miejscu. Postęp widoczny był również w szeregach Księgarni Pałuckiej. Chociaż piłkarze tego zespołu bili rekordy w rozmiarach najwyższych porażek, opuścili zarezerwowane dla nich w ostatnich latach ostatnie miejsce – tym razem zajmując szóste. Wyprzedzili dość zdecydowanie drużyny Młodocina i Old Boys Jabłówko.