Rywalizacja o Grand Prix Żnina w siatkówce plażowej dobiega końca. W najbliższą sobotę 26 sierpnia rozegrany zostanie już ostatni turniej tegorocznego cyklu. Zagrają w nim przedstawiciele wszystkich trzech kategorii: par męskich, par damskich i mikstów. Po zakończeniu rywalizacji na boiskach najlepszym parom wręczone zostaną nagrody i trofea.

W kategorii mężczyzn prowadzą Mateusz Lipiński / Łukasz Owsianny, którzy zdobyli dotąd 63 punkty. Bez względu na wyniki turnieju finałowego są już pewni drugiego triumfu w Grand Prix Żnina (poprzednio wygrali w 2014 roku). Drugie miejsce zajmuje aktualnie para Marcin Rozwarski / Mikołaj Pioterek (Żnin / Sarbinowo), a trzecie Kamil Tabatowski / Radosław Koc (Rogowo / Żnin). Wysokie aspiracje do miejsca na podium mają również reprezentanci Trzemeszna, Marek Kowalczyk i Kamil Kabaciński. Teoretyczne szanse na czołową trójkę zachowuje jeszcze nawet 11 par.

Wśród kobiet w walce o końcowe zwycięstwo liczą się trzy duety. Po trzech turniejach prowadzą 16-letnie żninianki Monika Polaszewska i Natalia Boińska. Mają na koncie 54 punkty, o 9 więcej niż sklasyfikowane na drugiej pozycji Anna Leszczyńska i Katarzyna Jusiak (Żnin / Gniezno) oraz trzecie w rankingu Julia Stablewska / Klaudia Lisiecka (Trzemeszno). Te zawodniczki, które wygrają ostatnią imprezę, zgarną też puchar za zwycięstwo w całej Grand Prix. Gdyby triumfatorkami została para Leszczyńska / Jusiak, 19-letnia gnieźnianka będzie pierwszą w historii, która zdobędzie to trofeum trzy razy z rzędu i – co szczególnie interesujące – za każdym razem grając z inną partnerką.

W kategorii mikstów w tym sezonie rozegrane zostaną tylko trzy turnieje i parom zaliczone zostaną wszystkie wyniki. W najlepszej sytuacji są Karolina Łuczyszyn i Artur Zawadzki (Mogilno), którzy prowadzą z przewagą 9 punktów nad resztą stawki. Aby mogli być pewni końcowego sukcesu, potrzebują w ostatnich zawodach dotrzeć co najmniej do półfinału. W walce o podium liczą się ponadto zajmujący drugie miejsce Katarzyna Jusiak / Kamil Kabaciński (Gniezno / Trzemeszno) i trzecie Julia Stablewska / Marcin Duszyński (Trzemeszno). Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy w historii rozgrywania tej kategorii w czołówce zabraknie pary mieszanej ze Żnina, bo chociaż piąte miejsce zajmują Nikola Żeglarska i Robert Krynicki, to tracą do trzeciego miejsca aż 20 punktów.

Program V turnieju o Grand Prix Żnina 2017 – 26 sierpnia (sobota):
9:00 – 9:30 – zapisy par męskich
9:30 – losowanie par I rundy turnieju mężczyzn
9:40 – początek turnieju mężczyzn
10:00 – 11:50 – zapisy par kobiecych i mikstów
11:50 – losowanie par I rundy turnieju kobiet i mikstów
12:00 – początek turnieju mikstów
12:30 – początek turnieju kobiet
13:00 – grill (do końca zawodów)
ok. 17:00 – podsumowanie sezonu, wręczenie pucharów i statuetek

Patronat i opiekę medialną nad turniejem finałowym Grand Prix Żnina 2017 objęły Telewizja Polska S.A. Oddział w Bydgoszczy oraz Radio Żnin FM.

plakat 26 sierpnia