24 lutego w sali Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie rozpoczęły się tegoroczne rozgrywki Ligi Powiatu Żnińskiego szkół podstawowych w szachach. Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów w dwóch kategoriach (klasy I-III i IV-VI).

Podczas pierwszego spotkania rozegrano pierwszych sześć z 20 zaplanowanych kolejek. Wśród uczniów klas I-III najlepiej radzą sobie reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie, którzy w pięciu meczach zdobyli komplet 10 punktów. Zespół, którego opiekunem jest Elżbieta Górecka, grający w składzie: Wojciech Popiołek, Piotr Leśniewski, Jędrzej Popiołek, Marcelina Brelińska i Dominik Bauza, ma 5 punktów przewagi nad drugim w tabeli Zespołem Szkół Społecznych „Trójka” ze Żnina. Na trzeciej pozycji ze stratą 6 punktów plasuje się pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej w Gąsawie.

TABELA
Ligi Powiatu Żnińskiego SP – klasy I-III

Poz. Drużyna Punkty Małe punkty
1. SP 2 Żnin 10 17.0
2. ZSS „Trójka” Żnin I 5 10.0
3. SP Gąsawa I 4 8.5
4. ZSS „Trójka” Żnin II 3 7.0
5. SP Gąsawa II 2 5.5

 

W rywalizacji klas IV-VI z kompletem 12 punktów prowadzą uczniowie pierwszej drużyny SP Gąsawa. Za ich plecami trwa tymczasem ostra walka o drugą lokatę, którą po sześciu rundach zajmuje pierwszy zespół Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bożejewicach. Na trzeciej plasuje się Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie. Obie ekipy zgromadziły po 9 punktów, o wyższym miejscu uczniów bożejewickiej placówki decydują małe punkty.

Zespół SP Gąsawa gra w składzie: Bartosz Kowalczewski, Kacper Zwolenkiewicz, Filip Nowicki i Olga Rosińska. Opiekunem jest Jacek Mielcarzewicz.

TABELA
Ligi Powiatu Żnińskiego SP – klasy IV-VI

Poz. Drużyna Punkty Małe punkty
1. SP Gąsawa I 12 21.0
2. NSP Bożejewice I 9 18.0
3. SP 2 Żnin 9 17.0
4. NSP Bożejewice II 4 6.5
5. ZSS „Trójka” Żnin 2 6.5
6. SP Gąsawa II 0 3.0

Sędzią Ligi Powiatu Żnińskiego jest Piotr Konieczyński. Drugi zjazd zaplanowano na 31 marca. Zakończenie sezonu nastąpi 12 maja w Gąsawie.