20 maja (sobota) nad Jeziorem Żnińskim Małym rozegrane zostaną IX Otwarte Mistrzostwa Żnina w nordic walking. W tym roku zawodnicy rywalizować będą w 7 kategoriach.

Marsz wystartuje punktualnie o godzinie 11.00 przy stanicy WOPR nad Jeziorem Żnińskim Małym. Wcześniej, w godzinach 9:00 – 10:30 prowadzona będzie weryfikacja zgłoszonych zawodników. Podczas weryfikacji zawodnicy muszą posiadać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Warunkiem dopuszczenia zawodnika do marszu będzie złożenie podpisu pod oświadczeniem o starcie w zawodach na własną odpowiedzialność oraz opłacenie wpisowego – 10 zł od osoby. Opłata nie dotyczy dzieci i młodzieży do lat 15.

Mistrzostwa rozegrane zostaną na pętli o długości 2,5 km (3 okrążenia na 7,5 km lub 1 okrążenie na 2,5 km dla dzieci). Na trasie będą znajdowały się punkty kontrolne. Zawodnicy skracający trasę lub podbiegający zostaną zdyskwalifikowani. Obowiązujący limit czasowy na pokonanie trasy wynosi 2 godziny. Wszyscy zawodnicy, którzy nie dojdą do mety do godz. 13:00, zobowiązani są do przerwania marszu i zejścia z trasy.

Rywalizacja toczyć się będzie w kategorii kobiet i mężczyzn (16-35 lat, 36-50 lat i powyżej 50 lat) oraz dzieci do lat 15. W przypadku zgłoszenia się małej liczby zawodników w danej kategorii zostaną oni przypisani do innej. Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są do 18 maja br. w Miejskim Ośrodku Sportu w Żninie pod numerem tel. 52 30 20 705 lub mailowo pod adresem karoliani@interia.pl

Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach ufundowano puchary, najlepsi trzej zawodnicy otrzymają medale, natomiast wszyscy uczestnicy Mistrzostwa Żnina 2017 nagrodzeni zostaną pamiątkowymi medalami.