26 listopada w Warszawie odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury. W turnieju zagrało 58 zawodników, w tym reprezentant Baszty MOS Żnin Marcin Krysztofiak.

Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund i przy tempie 15 minut na zawodnika. Marcin Krysztofiak wygrał sześć partii, a jedną zremisował, co dało mu 6,5 pkt. oraz zwycięstwo w zawodach. Drugie miejsce zajął Jerzy Kot z Polonii Wrocław, a trzecie Manfred Mannke z AZS Uniwersytet Warszawski

Tego samego dnia w Gąbinie koło Płocka odbył się XIII Memoriał Szachowy im. bł. bpa Leona Wetmańskiego. Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund przy tempie 30 minut na zawodnika. Zagrało 46 szachistów, w tym reprezentujący Basztę MOS Żnin arcymistrz Mirosław Grabarczyk. W siedmiu partiach zanotował on cztery zwycięstwa, dwa remisy oraz jedną porażkę. Dało mu to 5 punktów, co wystarczyło do zajęcia szóstego miejsca.

W zawodach triumfował arcymistrz z Ukrainy Władimir Małaniuk. Drugie miejsce zajął znany autor podręczników szachowych Rafał Przedmojski (AZS Uniwersytet Warszawski), a trzecie mistrz międzynarodowy Jan Adamski (Polonia Wrocław).

Z kolei w niedzielę 27 listopada w Goleszowie (woj. śląskie) odbył się XV Turniej Szachowy Mokate Open o Puchar Prezesa Zarządu dra Adama Mokrysza z udziałem dwóch szachistów Baszty MOS Żnin. W zawodach wystartowało 88 zawodników, w tym pięciu arcymistrzów. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund, przy tempie 3 minuty + 2 sekundy na ruch dla zawodnika.

Barw Żnina bronili arcymistrzowie Bartłomiej Heberla i Rafał Antoniewski. Bartek w jedenastu partiach odniósł 8 zwycięstw i zanotował 3 remisy. Zdobył 9,5 pkt., co cało mu zwycięstwo w turnieju. Drugi z naszych reprezentantów, Rafał Antoniewski, zajął piąte miejsce z dorobkiem 8,5 pkt. Spośród jedenastu partii sześć wygrał, a pięć zremisował.

Drugie miejsce w turnieju zajął arcymistrz Kamil Dragun (Stilon Gorzów Wlkp.), a trzecie miejsce zajął trener polskiej reprezentacji mężczyzn, arcymistrz Bartosz Soćko (Hetman Katowice).