Zakończył się sezon 2016/2017 w Lidze Piłki Halowej MOS. Ostatnim akordem były mecze finałowe o puchary, które 7 kwietnia rozegrane zostały w hali sportowo-widowiskowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Żninie. Po ostatnim gwizdku sędziego podsumowano i zakończono mijający sezon.

W pierwszym meczu, którego stawką był Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu Jerzego Śniadeckiego, mistrzowie Ligi Piłki Halowej MOS Old Boys, piłkarze Cieśla-Dach pokonali 5:2 Samych Swoich. W drugim spotkaniu Mar-Kris i Frigo Logistics – zespoły uczestniczące w Lidze Piłki Halowej MOS, zagrały o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego Andrzeja Kurka. Potyczka zakończyła się zwycięstwem Frigo w stosunku 2:0.

Podczas zakończenia rozgrywek sezonu 2016/2017 wręczono puchary i medale najlepszym drużynom. Wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy. W Lidze Piłki Halowej MOS Old Boys kolejny tytuł króla strzelców zdobył Leszek Piekarski (Cieśla-Dach). Za najlepszego zawodnika uznano Marka Pawłowskiego (Sami Swoi). Najlepszy bramkarzem został Rafał Witucki (Cieśla-Dach). Osobną statuetkę otrzymał najstarszy zawodnik rozgrywek, którym okazał się Eugeniusz Marczyński (Maja Trans Sped).

W rozgrywkach Ligi Piłki Halowej MOS miano króla strzelców wywalczył Patryk Kurowski (Frigo Logistics). Najlepszym zawodnikiem  zdaniem organizatorów był Jakub Trześniewski (Inter-Lers), a tytuł najlepszego bramkarza uzyskał Łukasz Wasiniak (Darko). W tym roku wyróżniono też pierwszą w historii rozgrywek piłkarkę, Edytę Niemiec (WKS Novago Wawrzynki), której przyznano miano najsympatyczniejszego zawodnika.

Po wręczeniu trofeów, wyróżnień i serii wspólnych zdjęć, uczestnicy LPH MOS udali się na stadion, gdzie odbywała się wspólna biesiada przy grillu i napojach.

Tegoroczny sezon Ligi Piłki Halowej MOS wzorowo przygotował i przeprowadził Marcin Jańczak, który po raz kolejny zebrał mnóstwo podziękowań i gratulacji od wszystkich uczestników. Sukces ligi nie byłby możliwy, gdyby nie wydatna pomoc Rafała Wituckiego i Jakuba Bogdańskiego.

Po zakończeniu sezonu halowego piłkarze nie mają wiele czasu na odpoczynek, bowiem już 19 kwietnia rozpocznie się kolejna edycja Piłkarskiej Ligi MOS Orlik.