27 stycznia zainaugurowane zostały VI Otwarte Mistrzostwa Żnina w tenisie stołowym. W pierwszym z ośmiu turniejów eliminacyjnych zagrało 16 zawodników. Najlepszym okazał się broniący tytułu Tomasz Grobelski z Kołaczkowa.

W pierwszej rundzie tenisiści grali w dwóch grupach każdy z każdym. Po czterech najlepszych uzyskiwało awans do grupy finałowej, w której walczono o zwycięstwo w pierwszej eliminacji tegorocznej edycji mistrzostw.

Tomasz Grobelski w rundzie finałowej doznał jednej porażki, ale to nie przeszkodziło mu triumfować w zawodach i zostać pierwszym liderem klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Mariusz Szyszkowicz z Gniezna, a trzecie Jakub Cegiełka, który jako jedyny pokonał aktualnego mistrza Żnina.

Najlepszym spośród żninian tym razem był Krzysztof Byczyński, zdobywca szóstej lokaty. Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowała się debiutująca w żnińskich mistrzostwach Maja Łęgowska z Kołaczkowa, sklasyfikowana aktualnie na 21. miejscu w swojej kategorii wiekowej w Polsce.

16. Stanisław Mikołajczak Żnin 4 3:12

Sędzią zawodów był Marcin Jańczak. Drugi turniej zaliczany do klasyfikacji mistrzostw Żnina 2019 rozegrany zostanie 17 lutego br.