1 lipca zainaugurowana została osiemnasta edycja Grand Prix Żnina w siatkówce plażowej. Podczas pierwszego turnieju walkę o najcenniejsze na Pałukach siatkarskie trofeum rozpoczęły pary męskie i kobiece. Triumfowali Mateusz Kiersznicki / Jakub Czerwiński z Nakła oraz Joanna Przybylska / Jagoda Radzewicz z Poznania.

Do rywalizacji mężczyzn zgłosiło się dziewięć par, które w pierwszej rundzie zostały podzielone na trzy grupy. W tej fazie turnieju grano systemem każdy z każdym jednego seta do 21 punktów. Awans do półfinałów uzyskiwali zwycięzcy grup oraz para z drugiego miejsca, która miała najlepszy wynik.

Od półfinałów grano już do dwóch wygranych setów, a sety do 15 punktów. W pierwszym meczu Mateusz Rosołowski / Tomasz Robak (Łochowo) ulegli parze Marek Kowalczyk / Kamil Kabaciński 0:2 (14:16, 11:15), natomiast w drugim Armin Konieczny / Mateusz Mrówczyński (Żnin) musieli uznać wyższość duetu Mateusz Kiersznicki / Jakub Czerwiński (Nakło) 0:2 (7:15, 8:15).

W pojedynku o trzecie miejsce Rosołowski / Robak wygrali 2:0 (15:12, 15:10) z Koniecznym i Mrówczyńskim. W finałowym meczu Kowalczyk / Kabaciński ulegli parze Kiersznicki / Czerwiński 0:2 (10:15, 13:15).

W kategorii kobiet zagrały 4 pary. Walczyły systemem każdy z każdym w jednym secie do 21 punktów. Niepokonane okazały się Joanna Przybylska / Jagoda Radzewicz (Poznań). Drugie miejsce wywalczyły Anna Leszczyńska / Katarzyna Jusiak (Żnin / Gniezno), a trzecie Martyna Romel / Julia Boińska (Żnin).

Mecze sędziowali Jakub Szary i Maciej Drzewiecki. Turniej przygotowali i przeprowadzili Michał Krzyżaniak i Arkadiusz Wójciak.

Drugi z tegorocznych turniejów zaliczanych do Grand Prix Żnina odbędzie się 15 lipca. Zagrają w nim pary kobiece oraz miksty. Początek zapisów od godz. 9:00.

PÓŁFINAŁY
Mateusz Rosołowski / Tomasz Robak – Marek Kowalczyk / Kamil Kabaciński 0:2 (14:16, 11:15)
Armin Konieczny / Mateusz Mrówczyński – Mateusz Kiersznicki / Jakub Czerwiński 0:2 (7:15, 8:15)

MECZ O III MIEJSCE|
Mateusz Rosołowski / Tomasz Robak – Armin Konieczny / Mateusz Mrówczyński 2:0 (15:12, 15:10)

FINAŁ
Marek Kowalczyk / Kamil Kabaciński – Mateusz Kiersznicki / Jakub Czerwiński 0:2 (10:15, 13:15)