26 sierpnia na boiskach Stadionu Miejskiego rozegrany został piąty, ostatni turniej cyklu Grand Prix Żnina 2017 w siatkówce plażowej.  W trzech kategoriach rywalizowało 20 par ze Żnina, Trzemeszna, Gniezna, Szubina, Mogilna, Nakła, Koronowa, Bydgoszczy, Sarbinowa, Chomętowa i Sadlna.

Ostatnie z tegorocznych zawodów trwały ponad osiem godzin i obfitowały w mnóstwo ciekawych, wyrównanych pojedynków. Dopisała pogoda, było ciepło, prawie bezwietrznie, ale nie upalnie, co często bywa zmorą zawodników walczących na rozgrzanym piasku.

mezczyzni 2017Wśród mężczyzn pewni końcowego zwycięstwa byli już Mateusz Lipiński i Łukasz Owsianny ze Żnina, więc na ostatnim turnieju się nie pojawili dając pograć ekipom walczącym o pozostałe miejsca w czołówce. Pod nieobecność liderów najlepiej zaprezentowali się Marcin Rozwarski i Mikołaj Pioterek. Wygrywając w finale 21:17 z Markiem Kowalczykiem i Kamilem Kabacińskim z Trzemeszna zapewnili sobie drugie miejsce. Pokonani awansowali za to na pozycję trzecią, spychając na piątą lokatę nieobecnych w sobotę Kamila Tabatowskiego i Radosława Koca (Rogowo / Żnin). Trzecie miejsce w ostatnich zawodach wywalczyli Kazimierz Tekiela i Paweł Prus (Żnin), co z kolei pozwoliło im awansować do czołowej szóstki w klasyfikacji generalnej.

kobiety 2017W kategorii kobiet triumfowały Anna Leszczyńska i Katarzyna Jusiak (Żnin / Gniezno) i ten sukces pozwolił im odzyskać pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Dla Kasi Jusiak to już trzeci z rzędu triumf w Grand Prix Żnina i trzeci raz z inna partnerką. Drugie miejsce w turnieju zajęły Justyna Bąk i Karolina Łuczyszyn (Trzemeszno / Mogilno), ale ponieważ zagrały tylko raz, dało im to szóste miejsce w rankingu. Trzecie były natomiast reprezentantki Trzemeszna Julia Stablewska i Klaudia Lisiecka, a tuż za podium ostatniego turnieju znalazły się Monika Polaszewska i Natalia Boińska (Żnin). Obie bardzo młode pary ostatecznie uplasowały się na podium – trzemesznianki na drugiej pozycji, a żninianki na trzeciej.

miksty 2017W grupie mikstów dzielnie barw stolicy Pałuk bronili Anna Leszczyńska i Łukasz Owsianny. Pomimo, że ostatnie zawody wygrali (w finale 22:20 z Julią Stablewską i Marcinem Duszyńskim z Trzemeszna), to w klasyfikacji generalnej znaleźli się na miejscu czwartym, bo uczestniczyli w jednym tylko turnieju. Grand Prix zdobyli Karolina Łuczyszyn i Artur Zawadzki z Mogilna, zdobywcy trzeciej lokaty podczas ostatnich gier. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczyli Julia Stablewska i Marcin Duszyński (Trzemeszno), a trzecie Katarzyna Jusiak i Kamil Kabaciński (Gniezno / Trzemeszno).

Najlepsze pary z rąk dyrektora Jerzego Śniadeckiego otrzymały ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu w Żninie puchary, statuetki i nagrody rzeczowe. Wręczono ponadto gadżety przekazane przez Gminę Żnin oraz pamiątkowe zdjęcia wykonane przez anonimowego sponsora. W trakcie zawodów uczestnikom zapewniono poczęstunek w formie grochówki, słodycze i napoje.

Mecze ostatniego turnieju sędziowali Jakub Szary i Maciej Drzewiecki. Sędzią technicznym był Michał Krzyżaniak, natomiast obsługę techniczno-gastronomiczną zapewnili Marcin Jańczak, Arkadiusz Wójciak i Karol Niewiadomski.

Przed siatkarzami w bieżącym sezonie pozostała jeszcze jedna impreza w Żninie. 9 września rozegrane zostaną III Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w kategorii kobiet i mężczyzn.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
Grand Prix Żnina 2017 – pary męskie

Lp. Drużyna Miejscowość Razem
1. Mateusz Lipiński / Łukasz Owsianny Żnin 63
2. Marcin Rozwarski / Mikołaj Pioterek Żnin / Sarbinowo 63
3. Marek Kowalczyk / Kamil Kabaciński Trzemeszno 56
4. Armin Konieczny / Mateusz Mrówczyński Żnin 41
5. Kamil Tabatowski / Radosław Koc Rogowo / Żnin 38
6. Kazimierz Tekiela / Paweł Prus Żnin 37
7. Mateusz Kiersznicki / Jakub Czerwiński Nakło 25
8. Michał Muszyński / Paweł Michalski Wilczyn 20
9. Kamil Kabaciński / Marcin Duszyński Trzemeszno 18
Tomasz Robak / Mateusz Rosołowski Łochowo 18
11. Maciej Lis / Remigiusz Kasprzak Szubin 16
12. Piotr Lipiński / Paweł Prus Żnin 13
Maciej Lis / Szymon Wójcik Szubin 13
14. Bartosz Robak / Piotr Wiśniewski Wilczyn 12
Szymon Wójcik / Adrian Draus Szubin / Nakło 12
16. Piotr Lipiński / Łukasz Owsianny Żnin 10
17. Maciej Wawrzynek / Maciej Owczarzak Poznań 9
Wojciech Nurczyński / Przemysław Chrapkowski Bydgoszcz / Koronowo 9
19. Bartosz Korga / Marcin Klockowski Żnin 6

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
Grand Prix Żnina 2017 – pary kobiece

Lp. Drużyna Miejscowość Razem
1. Anna Leszczyńska / Katarzyna Jusiak Żnin / Gniezno 70
2. Julia Stablewska / Klaudia Lisiecka Trzemeszno 63
3. Monika Polaszewska / Natalia Boińska Żnin 54
4. Martyna Romel / Julia Boińska Żnin 47
5. Joanna Przybylska / Jagoda Radzewicz Poznań 25
6. Justyna Bąk / Karolina Łuczyszyn Trzemeszno / Mogilno 20

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
Grand Prix Żnina 2017 – pary mieszane

Lp. Drużyna Miejscowość Razem
1. Karolina Łuczyszyn / Artur Zawadzki Mogilno 63
2. Julia Stablewska / Marcin Duszyński Trzemeszno 56
3. Katarzyna Jusiak / Kamil Kabaciński Gniezno / Trzemeszno 46
4. Anna Leszczyńska / Łukasz Owsianny Żnin 25
Magdalena Lewandowska / Marcin Matulis Grudziądz 25
6. Magdalena Brzykcy / Mateusz Walicki Chomętowo / Sadlno 22
7. Michalina Fac / Adrian Drauss Nakło 16
Nikola Żeglarska / Robert Krynicki Żnin 16
9. Martyna Romel / Marcin Klockowski Żnin 13
10. Justyna Bąk / Marek Kowalczyk Trzemeszno 12
Klaudia Lisiecka / Marek Kowalczyk Trzemeszno 12
12. Weronika Pituła / Michał Jarecki Słębowo 10
13. Jagoda Nagórska / Michał Nagórski Łochowice 6
Julia Boińska / Jakub Kubiak Żnin 6