12 grudnia 2013 roku rozpoczęła się siódma edycja Szachowej Ligi Powiatu Żnińskiego szkół ponadgimnazjalnych. Po pierwszej rundzie liderem jest Zespół Publicznych Szkół nr 1 w Żninie.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn ze Żnina, Barcin, Gąsawy i Bożejewic. Tradycyjnie już gra toczy się systemem kołowym w dwóch rundach, a każdy zespół liczyć musi trzech szachistów i jedną szachistkę. Różnicą w porównaniu do ubiegłego roku jest fakt, że odbędą się tylko dwa zjazdy, z których każdy liczyć będzie po dziewięć kolejek.

12 grudnia br. odbyła się pierwsza runda. Liderem jest broniący tytułu Zespół Publicznych Szkół nr 1 w Żninie, grający w składzie: Borys Paliwoda, Jakub Grochowalski, Jakub Kubanek i Agnieszka Zaroda. Podopieczni Marcina Szarego w dziewięciu spotkaniach stracili 1 punkt, łącznie zdobywając ich 17, a remisując tylko z drugim zespołem Publicznego Gimnazjum w Gąsawie. Drugie miejsce, ze stratą 3 punktów zajmują uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żninie, których prowadzi Marcin Ostrowski. Na trzecim miejscu, również ze stratą 3 punktów, plasują się wychowankowie Huberta Łukomskiego, reprezentujący Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Barcinie. Kolejne zespoły mają już większą stratę.

slpz-1zjazd

Na poszczególnych szachownicach najlepszy wyniki aktualnie notują:
I – Borys Paliwoda (ZPS 1 Żnin);
II – Jakub Olewicz (PG 1 Żnin);
III – Jan Szczekot (ZSS „Trójka” Żnin)
IV (dziewczynki) – Oliwier Kaczmarek (PG Gąsawa)

Sędzią głównym zawodów był Piotr Konieczyński, któremu pomagali obecni nauczyciele i opiekunowie: Hubert Łukomski, Jacek Mielcarzewicz, Jerzy Ostrowski, Marcin Ostrowski, Janusz Sobczak i Marcin Szary.