Polski Związek Szachowy kontynuuje akcję pn. „Szachiści grają dla Polonii”, której celem jest pozyskanie środków finansowych na rzecz zaproszenia dzieci Polaków z zagranicy na obóz szachowy „ Wakacje z szachami 2014”.

Miejski Ośrodek Sportu w Żninie przyłączył się do tego projektu, w związku z czym serdecznie zapraszamy do udziału w Mikołajkowym Turnieju Szachowym, który w sali Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie odbędzie się 6 grudnia br. Początek turnieju o godzinie 9:00.  Od godziny 8:30 rozpocznie się weryfikacja zgłoszeń, po której nastąpi odprawa techniczna.

W turnieju może zagrać każdy chętny. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia, klub oraz aktualny ranking.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 4 grudnia 2013 roku pocztą elektroniczną na adres sniadeckijerzy@wp.pl, telefonicznie pod numerem 52 30 20 705 lub na stronach turniejowych na portalu Chessarbiter.com (zakładka „Formularz zgłoszeniowy”). W przypadku wolnych miejsc, będzie można także zgłosić się w dniu zawodów do godziny 8:30.

Turniej rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, przy tempie 15 minut na zawodnika. Przewidziano następujące grupy turniejowe:
A – uczniowie szkół średnich – chłopcy
B – uczniowie szkół średnich – dziewczynki
C – uczniowie szkół gimnazjalnych – chłopcy
D – uczniowie szkół gimnazjalnych – dziewczynki
E – uczniowie szkół podstawowych – chłopcy z klas IV-VI
F – uczniowie szkół podstawowych – dziewczynki z klas IV – VI
G – chłopcy z klas III szkoły podstawowej i młodsi
H – dziewczynki z klas III szkoły podstawowej i młodsze

Dwoje najlepszych dzieci (chłopiec i dziewczynka) do lat 12 uzyskają prawo do udziału w finale akcji, który odbędzie się w pierwszym kwartale 2014 roku. Za miejsca I-III w każdej grupie zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe, za miejsca IV-VI przewidziano upominki.