Szachiści GK Baszty MOS Żnin zajęli czwarte miejsce w rozgrywkach drużynowych mistrzostw Polski Sygnity Ekstraligi 2014. Podczas ostatniego, trzeciego zjazdu, odnieśli jedno zwycięstwo i zanotowali dwa remisy.

Sygnity Ekstraliga 2014 zakończyła się w niedzielę, 5 października. Walka o prymat w kraju była bardzo emocjonująca i trwała do ostatniej rundy. Zmierzyły się w niej dwie czołowe ekipy Votum SA Polonia Wrocław i Wasko Hetman Katowice. Drużynie z Katowic potrzebne było zwycięstwo nad dotychczasowym liderem 4:2. Mecz zakończył się wynikiem 3,5:2,5 i to szachiści Polonii Wrocław mogli cieszyć się z tytułu mistrza Polski. Warto także zaznaczyć, że trzy czołowe zespoły zdobyły po 15 punktów i o podziale medali decydowały małe punkty.

Trzecie miejsce i medal brązowy zdobyła drużyna Akademii Szachowej Future Processing Gliwice (również 15 punktów meczowych). Na czwartym miejscu z dorobkiem 10 punktów zmagania zakończyła drużyna GK Baszta MOS Żnin. Tuż za nią, z tą samą ilością punktów, uplasował się Stilon Gorzów Wielkopolski. Szóste miejsce przypadło debiutjuącym Warsaw Sharks (9 pkt). Punkt mniej zdobył Rotmistrz Grudziądz. Ostatnie, ósme, miejsce gwarantujące utrzymanie, zajęła drużyna Wisły Kraków (5 pkt). Z kolei dziewiąte i dziesiąte miejsce zajęły odpowiednio Nadnarwianka Pułtusk i SSz Gminy Pawłowice, które tym samym spadają do I ligi.

Żninianie w swoim siódmym meczu zremisowali 3:3 z Akademią Szachową Future Processing Gliwice, w kolejnym pokonali 3,5:2,5 SSz Gminy Pawłowice, a w pojedynku konczącym tegoroczną przygodę z Sygnity Ekstraligą zanotowali remis 3:3 z Nadnarwianką Pułtusk.

Tabela końcowa

ekstraliga