3 grudnia w miejscowości Czaple koło Świecia rozegrane zostały III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Świeckiego w szachach szybkich. W turnieju wystąpiło 41 szachistów, w tym zawodnicy Baszty MOS Żnin.

W grupie turniejowej A drugie miejsce w gronie 12 zawodników wywalczył Piotr Konieczyński. W siedmiu partiach zdobył 5,5 pkt. Na szóstym miejscu z dorobkiem 3,5 pkt. uplasował się Borys Paliwoda. Zwyciężył Karol Jaroch (Fala Świekatowo, 6 pkt.), a trzeci był Kamil Lendzion (Victoria Komplexbud Kielce, 4 pkt.).

W grupie B na siódmym miejscu uplasował się Wiktor Tański, zdobywając 2 punkty. Dało mu to także trzecie miejsce w klasyfikacji chłopców do lat 12. W tym turnieju wygrał Piotr Wnuk (EMDEK Bydgoszcz, 5,5 pkt).

W grupie C – najliczniej obsadzonej – na ósmym miejscu rywalizację zakończyła Marcelina Brelińska. Zdobyte 4 punkty dały jej ponadto zwycięstwo w klasyfikacji dziewczynek do lat 8.

Z kolei dzień później w Domu Jubileuszowym w Bydgoszczy odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy. Łącznie zagrało w nim 30 najmłodszych adeptów „królewskiej gry”. W grupie dzieci do lat 6 pierwsze miejsce zajął Dominik Bauza. Wśród dziewczynek do lat 8 druga była Marcelina Brelińska, natomiast w grupie chłopców do lat 12 na czwartym miejscu uplasował się Wiktor Tański.