18 października w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie rozegrano szósty turniej eliminacyjny tegorocznej edycji mistrzostw miasta w tenisie stołowym.

W niedzielnych zmaganiach uczestniczyło 18 osób podzielonych na trzy kategorie. Tradycyjnie najsilniej obsadzona była grupa mężczyzn powyżej 40. roku życia. Zagrało w niej ośmiu zawodników. Czwarte zwycięstwo w cyklu odniósł Henryk Wawrzyniak (Bożejewice) i tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, w której legitymuje się dorobkiem 122 punktów. Na drugim miejscu w szóstym turnieju uplasował się Grzegorz Budny (Żnin) i takie też miejsce zajmuje w całych mistrzostwach mając 105 punktów. Trzecie miejsce wywalczył zwycięzca poprzedniej eliminacji Tadeusz Wypijewski (Rogowa), który sześciu turniejach sklasyfikowany jest na szóstej pozycji. Trzecie miejsce w mistrzostwach zajmuje aktualnie Stanisław Mikołajczak (Żnin, 89 pkt.).

Wśród mężczyzn do lat 14 rywalizowało pięciu tenisistów. Najlepszym okazał się Szymon Budny, a drugie miejsce wywalczył jego brat-bliźniak Kamil Budny (obaj Żnin). Trzecią pozycję zajął Łukasz Konieczny (Jaroszewo). Tyle samo punktów co on zdobyło jeszcze dwóch innych zawodników, a miejsce na podium przegrali gorszym stosunkiem setów. W klasyfikacji generalnej mistrzostw Żnina prowadzi Kamil Budny (122 pkt.) przed Szymonem Budnym (109 pkt.) i Arminem Koniecznym (Żnin, 83 pkt.).

W grupie kobieco-dziecięcej także zagrało pięć osób. Po raz czwarty najlepsza okazała się Maria Walczak (Żnin) i ona też z dorobkiem 122 punktów jest zdecydowaną liderką mistrzostw. Drugie miejsce zajął Kacper Konieczny (Jaroszewo), a trzecie Marcin Byczyński.

Do zakończenia mistrzostw pozostały jeszcze dwie eliminacje, które rozegrane zostaną 8 listopada i 6 grudnia.