9 grudnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 rozegrany został szósty, ostatni turniej z cyklu Otwartych Mistrzostw Żnina 2017 w tenisie stołowym. Złoty medal już wcześniej zapewnił sobie Maciej Nowakowski, więc walka toczyła się o pozostałe dwa miejsca na podium.

Do gry przystąpiło 16 tenisistów, w tym jedna dziewczyna i jedno dziecko. W pierwszej rundzie uczestnicy podzieleni zostali poprzez losowanie na cztery grupy, gdzie grali systemem każdy z każdym. Grano do dwóch wygranych setów, a sety do 11 punktów. Po dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy uzyskiwało awans do rozgrywki finałowej, pozostali spotkali się w walce o miejsca IX-XVI.

W stawce, która walczyła o wygraną, znaleźli się m.in. Maciej Nowakowski ze Żnina i Henryk Wawrzyniak z Bożejewiczek, czym zapewnili sobie dwa czołowe miejsca na koniec sezonu. Piąty z sześciu turniejów, po raz kolejny bez straty seta i punktów wygrał Nowakowski, czym przypieczętował zapewniony już wcześniej tytuł. Wawrzyniak, dwukrotny mistrz Żnina (2015 i 2016) musiał zadowolić się srebrem.

Mający jeszcze przed ostatnim turniejem szanse na srebro Kamil Budny ze Żnina i Tadeusz Wypijewski walczyli o dalsze miejsca, a więc tym samym pozostała im gra o brązowy medal. Chociaż w turnieju rogowianin okazał się lepszy od ubiegłorocznego wicemistrza, to ostatecznie zabrakło mu jednego punktu, by stanąć na podium.

Podczas podsumowania i uroczystego zakończenia mistrzostw, najlepsi trzej zawodnicy nagrodzeni zostali medalami, sześciu czołowym wręczono okazałe statuetki, natomiast wszyscy uczestnicy zmagań przy stołach otrzymali pamiątkowe medale za udział w zawodach.

Podobnie jak w latach poprzednich, organizatorzy ufundowali trzy dodatkowe wyróżnienia: Małgorzata Schmidt z Barcina została najlepszą zawodniczką, Marcin Byczyński ze Żnina – najmłodszym uczestnikiem, a Stanisław Mikołajczak ze Żnina – najstarszym.

Nagrody zawodnikom wręczyli burmistrz Żnina Robert Luchowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu Jerzy Śniadecki oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Śniadeckiego Jacek Otto.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA (po 6 turniejach):

Lp. Drużyna Miejscowość Razem
1. Maciej Nowakowski Żnin 148
2. Henryk Wawrzyniak Bożejewiczki 117
3. Kamil Budny Żnin 112
4. Tadeusz Wypijewski Rogowo 111
5. Grzegorz Budny Żnin 101
6. Mariusz Kolasiński Żnin 96
7. Jakub Cegiełka Szubin 87
8. Krzysztof Byczyński Żnin 85
9. Szymon Budny Żnin 84
10. Stanisław Mikołajczak Żnin 79
11. Małgorzata Schmidt Barcin 76
12. Marcin Byczyński Żnin 60
13. Michał Łęgowski Kołaczkowo 54
14. Marcin Frąckowiak Barcin 50
15. Cezary Turostowski Bożejewiczki 28
16. Mateusz Lisiecki Gościeszyn 25
17. Maciej Lisowski Kołaczkowo 23
18. Stanisław Lisiecki Gościeszyn 22
19. Michał Kowalski Szubin 17
20. Marek Krzyżański Kołaczkowo 16
21. Marcin Jańczak Żnin 11
Dawid Piechocki Kołaczkowo 11
23. Mirosław Wypijewski Rogowo 10