Dobiegły końca zmagania przy stołach tenisowych, których stawką był tytuł mistrza Żnina na rok 2018. W całym cyklu trwającym od lutego do grudnia, składającym się z siedmiu imprez, sklasyfikowanych zostało 25 zawodników, w tym jedna kobieta.

Ostatni turniej, rozegrany 16 grudnia, zakończył się zwycięstwem Henryka Wawrzyniaka z Bożejewiczek. Wystarczyło to jednak do zajęcia czwartego miejsca w generalnej klasyfikacji. Na pocieszenie pozostał mu fakt, że jest najwyżej sklasyfikowanym mieszkańcem gminy Żnin w zakończonym właśnie sezonie.

W V Otwartych Mistrzostwach Żnina w tenisie stołowym złoty medal wywalczył Tomasz Grobelski z Kołaczkowa, który uzyskał 140 punktów. Wicemistrzem został Jakub Cegiełka z Szubina (136 pkt.), a brązowym medalistą Michał Łęgowski z Kołaczkowa (130 pkt.). Henryk Wawrzyniak w całym sezonie zdobył 127 punktów. Ubiegłoroczny triumfator, zmagający się tym razem z kontuzjami Maciej Nowakowski ze Żnina zagrał tylko w trzech eliminacjach, z których jedną wygrał. Dało mu to w sumie 39 punktów i piętnastą pozycję. Spośród rozegranych siedmiu turniejów każdemu zawodnikowi do końcowego wyniku zaliczano sześć najlepszych wyników.

Podczas podsumowania mistrzostw trzej najlepsi tenisiści otrzymali okazałe statuetki i medale. Wszystkich natomiast nagrodzono pamiątkowymi statuetkami za udział w turniejach. Osobne wyróżnienie otrzymał najstarszy uczestnik cyklu, którym okazał się Stanisław Mikołajczak. 76-letni mieszkaniec Żnina zajął w końcowej klasyfikacji dziesiąte miejsce i był jednym z sześciu zawodników, którzy zagrali we wszystkich siedmiu turniejach.

Organizacja kolejnej edycji tenisowego czempionatu była możliwa dzięki pracy i zaangażowaniu Marcina Jańczaka z Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie oraz Mariusza Kolasińskiego z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych. Nieocenionej pomocy udzielił dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie Jacek Otto, udostępniając na treningi i zawody salę gimnastyczną. To wszystko zaowocowało pomysłem utworzenia w Żninie sekcji tenisa stołowego, zajmującej się nie tylko organizacją imprez, ale przede wszystkim szkoleniem dzieci i młodzieży. Swoje wsparcie dla tej inicjatywy, jak i szeroko pojętego sportu w ogóle, zgłosili uczestniczący w zakończeniu mistrzostw przedstawiciele władz gminy Żnin.

Klasyfikacja końcowa
Otwartych Mistrzostw Żnina 2018 w tenisie stołowym

1. Tomasz Grobelski Kołaczkowo 140
2. Jakub Cegiełka Szubin 136
3. Michał Łęgowski Kołaczkowo 130
4. Henryk Wawrzyniak Bożejewiczki 127
5. Kamil Budny Żnin 110
6. Waldemar Dolegała Szubin 91
7. Krzysztof Byczyński Żnin 91
8. Mariusz Kolasiński Żnin 89
9. Grzegorz Budny Żnin 83
10. Stanisław Mikołajczak Żnin 80
11. Szymon Budny Żnin 78
12. Tadeusz Wypijewski Rogowo 75
13. Marcin Frąckowiak Barcin 52
14. Małgorzata Schmidt Barcin 49
15. Maciej Nowakowski Żnin 39
16. Michał Kowalski Szubin 39
17. Marcin Byczyński Żnin 37
18. Piotr Adamczak Trzemeszno 21
19. Wojciech Otto Żnin 15
20. Dawid Piechocki Kołaczkowo 13
21. Adam Piecuch Żnin 13
22. Maciej Pietrykowski Żnin 11
23. Paweł Przesławski Żnin 10
24. Rafał Wilk Żnin 10
25. Paweł Wesołowski Gąsawa 7