Tomasz Grobelski z Kołaczkowa wygrał drugą eliminację Otwartych Mistrzostw Żnina w tenisie stołowym, jaką w sali gimnastycznej SP 2 rozegrano 17 lutego br. Z kompletem punktów prowadzi oczywiście w klasyfikacji generalnej.

Minionej niedzieli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej walczyło 15 tenisistów. Po raz drugi w nowym sezonie zwyciężył broniący tytułu Tomasz Grobelski (Kołaczkowo). Bardzo dobrze wypadli tym razem reprezentanci Żnina – drugi był Krzysztof Byczyński, a trzeci Kamil Bundy. Ten pierwszy awansował na pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej, którą dzieli z Jakubem Cegiełką z Szubina.

W pierwszej rundzie zawodnicy podzieleni zostali na dwie grupy – siedmio- i ośmioosobową, z której awans do grona zawodników walczących o zwycięstwo uzyskiwało po czterech najlepszych graczy. Pozostali, zajmujący pozycję piątą lub niższą – zmierzyli się w grupie grającej o miejsca IX-XV.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Grobelski, który wygrał oba turnieje i ma na koncie komplet 50 punktów. Drugie miejsce zajmując ex-aequo Cegiełka i Byczyński. Ciasno jest za ich plecami. Zaledwie o 1 punkt mniej ma Mariusz Szyszkowicz ze Strzelna, a 2 „oczka” traci do wiceliderów Henryk Wawrzyniak z Bożejewiczek.

Po dwóch eliminacjach sklasyfikowanych jest 19 tenisistów.

15. Maja Łęgowska Kołaczkowo 3 2:10

Trzeci turniej cyklu odbędzie się 3 marca. Zapisy rozpoczną się o godzinie 9:00, a o godzinie 9:30 pierwsze mecze.