9 listopada br. w sali Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie odbył się otwarty turniej szachowy z okazji im. Święta Niepodległości Listopadowej. Pod nieobecność Kaspra Czaczyka zwyciężył inny żninianin, Borys Paliwoda.

W zawodach uczestniczyło 15 zawodników, w tym 3 zawodniczki. Rywalizowano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund i tempie gry 30 minut na zawodnika. Zwyciężył, odnosząc komplet zwycięstw Borys Paliwoda i tym samym zyskał do kolekcji Puchar im. Powstańców Niepodległościowych. Na drugim miejscu znalazł się Jakub Grochowalski, a na trzecim Szymon Sobczak. Najlepszą wśród kobiet okazała się Agnieszka Zaroda, która wywalczyła 3 punkty.

W turnieju nie wziął udziału największy młody talent i wychowanek Baszty Żnin, Kacper Czaczyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody przedmiotowe. Sędzią głównym zawodów był Jerzy Śniadecki.