18 stycznia w hali żnińskiego I LO rozegrany został VI Młodzieżowy Turniej Siatkówki z udziałem ośmiu zespołów z Wyrzyska, Żnina i Damasławka. Najlepszymi zarówno wśród dziewcząt jak i wśród chłopców okazali się zawodnicy z Wyrzyska.

Turniej zorganizowany został w ramach programu „Białe Wakacje 2019” realizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu w Żninie. W tym roku o zwycięstwo rywalizowały zespoły złożone z osób urodzonych w roku 1998 i młodszych. Dodatkowo – na prośbę zespołów – każdej drużynie mogła zagrać jedna osoba starsza.

W grupie dziewcząt zwyciężyły siatkarki OSiR-u I Wyrzysk, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta. Drugie miejsce wywalczył OSiR II Wyrzysk (2 zwycięstwa i 1 porażka), a trzecie I Liceum Ogólnokształcące w Żninie (1 zwycięstwo, 2 porażki). Poza podium znalazły się najmłodsze (13-18 lat) siatkarki Zespołu Szkół Powszechnych w Damasławku.

W zwycięskiej drużynie zagrały: Maja Budner, Magdalena Dzioba, Paulina Gryczka, Dominika Kilichowska, Natalia Konieczna, Sandra Kowal i Zuzanna Radwańska.

Wyniki turnieju dziewcząt:
OSiR I Wyrzysk – ZSP Damasławek 2:0 (15:4, 15:7)
OSiR II Wyrzysk – I LO Żnin 2:0 (15:11, 16:14)
OSiR II Wyrzysk – ZSP Damasławek 2:0 (15:7, 15:4)
I LO Żnin – OSiR I Wyrzysk 0:2 (7:15, 7:15)
ZSP Damasławek – I LO Żnin 0:2 (7:15, 6:15)
OSiR I Wyrzysk – OSiR II Wyrzysk 2:0 (15:8, 15:13)

Poz. Drużyna Mecze Punkty Sety
1. OSiR I Wyrzysk 3 9 6:0
2. OSiR II Wyrzysk 3 6 4:2
3. I LO Żnin 3 3 2:4
4. ZSP Damasławek 3 0 0:6

Wśród chłopców nie do zatrzymania była ekipa Jolie Garcon, która podobnie jak dziewczyny z Wyrzyska wygrała wszystkie spotkania nie tracąc ani jednego seta. Na drugim miejscu uplasowali się najmłodsi uczestnicy Żnińskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki – Kwiat Polskiej Młodzieży odnosząc 2 zwycięstwa, i doznając 1 porażki. Potwierdzili tym samym, że w swoim przedziale wiekowym stanowią naprawdę silny team. Trzecie miejsce zajęła drużyna Dishonored (1 zwycięstwo, 2 porażki), a czwarte Juk Team.

Skład Jolie Garcon: Kajetan Jankowski, Wojciech Wolski, Szymon Chrząstek, Bartłomiej Mrotek, Jakub Goździkowski i Piotr Sobolewski.

Wyniki turnieju chłopców:
Kwiat Polskiej Młodzieży – Dishonored 2:0 (16:14, 15:12)
Jolie Garcon – Juk Team 2:0 (15:11, 15:7)
Dishonored – Jolie Garcon 0:2 (7:15, 2:15)
Juk Team – Kwiat Polskiej Młodzieży 1:2 (15:11, 11:15, 10:15)
Kwiat Polskiej Młodzieży – Jolie Garcon 0:2 (16:18, 9:15)
Juk Team – Dishonored 1:2 (15:9, 9:15, 15:17)

1. Jolie Garcon 3 9 6:0
2. Kwiat Polskiej Młodzieży 3 5 4:3
3. Dishonored 3 2 2:5
4. Juk Team 3 2 2:6

Najlepsze trzy zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale. Mecze sędziowali Maciej Drzewiecki, Maciej Wieczorek i Wojciech Szelmeczka.