Łukasz Szpurka i Maciej Nowakowski (Żnin) zostali zwycięzcami Grand Prix Żnina 2011 w siatkówce plażowej. O pierwszym miejscu zadecydowały 2 tzw. małe punkty.

Do ostatniego turnieju zgłosiło się 13 par, w tym 2 kobiece i 1 mieszana. Już w pierwszej rundzie, w fazie grupowej, dwie czołowe pary trafiły na siebie. Tym razem to Jakub Pioterek / Marcin Rozwarski okazali się lepsi od duetu Łukasz Szpurka / Maciej Nowakowski. Obie pary wyszły jednak z grupy, a o tym, że nie spotkały się w finale zdecydował mecz późniejszych zdobywców Grand Prix Żnina z Grzegorzem Kozłowskim i Mikołajem Pioterkiem, który liderzy klasyfikacji niespodziewanie przegrali 1:2 (15:17, 16:14, 15:17). W drugim półfinale Marcin Duszyński / Mateusz Liberkowski ulegli parze Pioterek / Rozwarski 0:2  (11:15, 11:15). W meczu o III miejsce Szpurka / Nowakowski pokonali trzemeszeński zespół Duszyński / Liberkowski 22:20. W finale bez większych problemów Pioterek / Rozwarski uporali się z parą Kozłowski / Pioterek w stosunku 2:0  (15:4, 15:10).

Podliczenie punktów pokazało, że zarówno Jakub Pioterek / Marcin Rozwarski jak i Łukasz Szpurka / Maciej Nowakowski uzbierali po 73 punkty. W tej sytuacji konieczne było podliczenia tzw. małych punktów. Lepsi, w stosunku 90:88, okazali się ci pierwsi. Na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, głównie dzięki udanemu występowi w IV turnieju, wskoczył duet Grzegorz Kozłowski / Mikołaj Pioterek, spychając z podium parę Marcin Duszyński / Mateusz Liberkowski.

W całej tegorocznej edycji Grand Prix Żnina, rozgrywanej na nowych boiskach przy ul. Gnieźnieńskiej, sklasyfikowanych zostało 26 par ze Żnina, Bydgoszczy, Mogilna, Trzemeszna, Łochowa, Chomętowa, Łochowic, Sarbinowa, Brzyskorzystwi i Poznania.