W dniu 3 lipca na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie odbył się turniej inauguracyjny „Grand Prix Żnina 2011” w siatkówce plażowej.

Na starcie zameldowało się 12 par.

 

  1. Patryk Szulc, Adam Kowalski – Łochowo
  2. Grzegorz Kozłowski, Mikołaj Pioterek
  3. Piotr Wołyński, Marcin Szafrański
  4. Mateusz Bazyl, Jędrzej Malak
  5. Jakub Jarzyński, Piotr Lipiński
  6. Krzysztof Lipiński, Mateusz Lipiński
  7. Łukasz Szpurka, Maciej Nowakowski
  8. Jakub Pioterek, Marcin Rozwarski
  9. Robert Krynicki, Jakub Siwak
  10. Marcin Duszyński, Mateusz Liberkowski – Trzemeszno
  11. Bartosz Konieczny, Marcin Konieczny – Chomętowo
  12. Jakub Słowik, Szymon Wójcie

 

Zawody rozgrywano systemem w trzech grupach, po 4 pary w grupie.

 

Grupa A

L.P. Para 1 2 3 4 Pkt.

1.
Kozłowski, Pioterek 15:13
15:12
 

2:0

18:16
4:15
12:15

1:2
15:6
15:8
 

2:0


5

2.
Słowik, Wójcik 13:15
13:15
 

0:2

11:15
14:16
 

0:2

15:13
15:9
 

2:0


4

3.
Konieczny, Konieczny 16:18
15:4
15:12

2:1
15:11
16:14
 

2:0

15:10
15:8
 

2:0


6

4.
Szulc, Kowalski 6:15
8:15
 

0:2

13:15
9:15
 

0:2

10:15
8:15
 

0:2


3

 

Grupa B

L.P. Para 1 2 3 4 Pkt.

1.
Szpurka, Nowakowski 8:15
15:7
15:10

2:1
15:12
15:12
 

2:0

15:6
15:5
 

2:0


6

2.
Muszyński, Liberkowski 15:7
8:15
10:15

1:2
15:17
7:15
 

0:2

15:9
15:8
 

2:0


4

3.
Pioterek, Rozwarski 12:15
12:15
 

0:2

17:15
15:7
 

2:0

15:5
15:6
 

2:0


5

4.
Wołyński, Szafrański 6:15
5:15
 

0:2

9:15
8:15
 

0:2

5:15
6:15
 

0:2


3

 

Grupa C

L.P. Para 1 2 3 4 Pkt.

1.
Bazyl, Malak 8:15
6:15
 

0:2

16:14
8:15
15:13

2:1
10:15
14:16
 

0:2

4

2.
Jarzyński, Lipiński 15:8
15:6
 

2:0

10:15
15:10
15:7

2:1
15:8
15:13
 

2:0

6

3.
Siwak, Krynicki 14:16
15:8
13:15

1:2
15:10
10:15
7:15

1:2
15:11
12:15
10:15

1:2
3

4.
Lipiński, Lipiński 1510
16:14
 

2:0

8:15
13:15
 

0:2

15:12
11:15
15:10
2:1
5

 

Do dalszej fazy rozgrywek awansowały po dwie najlepsze pary z każdej grupy.

 

Faza półfinałowa:

Jarzyński, Lipiński – Kozłowski, Pioterek 14:16, 13:15 (0:2)

Szpurka, Nowakowski – Lipiński, Lipiński 15:6, 15:7 (2:0)

Pioterek, Rozwarski – Konieczny, Konieczny 13:15, 15:11, 15:10 (2:1)

Zwycięzy półfinałów rozegrali rundę finałową. Walka w niej odbywała się między trzema parami – mecz „każdy z każdym”.

 

Szpurka, Nowakowski – Pioterek, Rozwarski 10:15, 15:10, 18:16 (2:1)

Pioterek, Rozwarski – Kozłowski, Pioterek 13:15, 15:4, 11:15 (1:2)

Szpurka, Nowakowski – Kozłowski, Pioterek 15:6, 15:9 (2:0)

Zwycięzcą okazała się para Szpurka, Nowakowski.

Drugie miejsce Kozłowski, Pioterek.

Trzecia lokata Pioterek, Rozwarski.

 

Zdjęcia: Krzysztof Lisiecki.