9 grudnia br. odbyły się cztery ostatnie kolejki spotkań w ramach Szachowej Ligi Powiatu Żnińskiego szkół ponadpodstawowych. Prowadzenie utrzymało Publiczne Gimnazjum nr 1 Żnin.

Początkowo drugie spotkanie młodych szachistów planowane było na 25 listopada, ale z powodów organizacyjnych zostało przełożone.
Prowadzenie w tabeli utrzymała pierwsza drużyna Publicznego Gimnazjum nr 1 Żnin, którą prowadzi Marcin Otrowski. Jest to jedyny zespół, który nie stracił jeszcze punktu w tegorocznych rozgrywkach. Bardzo dobrze spisują się barcinianie z Publicznego Gimnazjum nr 1. Do lidera co prawda tracą już 4 punkty, ale za to najlepszy wynik indywidualnie  ma Iwona Kaczmarczyk, na co dzień grająca w IV-ligowej Baszcie Żnin.
Kolejne i to dość niespodziewane wpadki zanotowali tymczasem broniący tytułu zawodnicy Zespołu Publicznych Szkół nr 1 ze Żnina pod wodzą Marcin Szarego. W ostatniej kolejce gładko przegrali 1:3 z drugą drużyną barcińskiego gimnazjum i tym samym praktycznie stracili szanse na obronę tytułu.
Tabelę zamykają dwie drużyny UKS SP 2 Barcin, ale występują w nich nawet kilkuletni dopiero zawodnicy.

Oficjalne wyniki Szachowej Ligi Powiatu Żnińskiego 2011/2012