W dniach 2-11 września 2011 roku w Mrzeżynie odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach I i II ligi. Dwie najlepsze drużyny I ligi uzyskują awans do Ekstraligi 2012, natomiast z II ligi awansują trzy najlepsze zespoły.

Wśród 10 klubów walczących o awans do Ekstraligi znajduje się ekipa reprezentująca Basztę – MOS Żnin w składzie: arcymistrzowie – Mirosław Grabarczyk, Andrei Maksimenko, aktualny wicemistrz Polski Paweł Jaracz, arcymistrzyni Barbara Jaracz, mistrzowie Marcin Krysztofiak, Rafał Borgula oraz rezerwowi: Aleksander Kraiński, Zbigniew Robak, Joanna Węglarz i Jerzy Śniadecki. Drużyna nasza jest jednym z faworytów i liczymy na uzyskanie jednego z dwóch miejsc premiowanych awansem. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z  planem, wówczas Żnin znajdzie się w szachowej elicie kraju.

Druga drużyna Baszty – MOS Żnin, grająca w II lidze, stawia sobie skromniejsze cele. Występować w niej będą: Aleksander Kraiński, Zbigniew Robak, Waldemar Jagodziński, Joanna Węglarz, Jerzy Śniadecki, Piotr Konieczyński, Tomasz Katafiasz oraz Andrei Maksimenko Jr. Kierownikiem drużyny jest Jerzy Śniadecki.