Boisko powstało w ramach projektu rządowego Platformy Obywatelskiej „Moje Boisko – Orlik 2012”, związanego ze szkoleniem dzieci młodzieży z okazji piłkarskich mistrzostw Europy przyznanych Polsce i Ukrainie w kwietniu 2007 roku.

Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło 12 czerwca i uczestniczyły w nim władze miejskie, powiatowe i wojewódzkie. W skład naszego kompleksu wchodzi boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią oraz tartanowe boisko do siatkówki, z możliwością gry także w koszykówkę.

Ze żnińskiego „Orlika” korzystają szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie, a także kluby sportowe, w tym występujące w V lidze okręgowej MKS Pałucznka Żnin i KP Brzysko-Rol Brzyskorzystewko. Od kwietnia do września odbywają się na nim mecze Piłkarskiej Ligi MOS-Orlik. Przede wszystkim jednak oferta „Orlika” skierowana jest do młodych mieszkańców Żnina, którzy pragną aktywnie i zdrowo spędzać czas wolny.

Boisko gościło już półfinał wojewódzki dziewcząt „Coca Cola Cup” oraz Kujawsko-Pomorski Finał Ligi Orlika 2010 chłopców i dziewcząt. Każdego roku jest miejscem rozgrywek turniejów piłkarskich na poziomie gminnym i powiatowym, a także mistrzostw międzyszkolnych.