Zapraszamy do korzystania z wypożyczalni sprzętu wodnego nad Jeziorem Żnińskim Małym. W naszej bogatej ofercie znajdują się kajaki, rowery wodne, deski SUP, kapoki oraz wiosła.

CENNIK

Kajak:

 • 10 zł/1 godzinę
 • 30 zł dziennie bez limitu czasowego

Rower wodny:

 • 15 zł/1 godzinę

DSCN8438

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI SPRZĘTU WODNEGO

 1. Wypożyczalnia sprzętu pływającego czynna jest od 10:00 do 18:00.
 2. Rodzaj jednostek i koszt ich wypożyczenia określa aktualnie obowiązujący cennik.
 3. Sprzęt wodny mogą wypożyczać wyłącznie osoby pełnoletnie, za okazaniem dokumentu tożsamości.
 4. Rodzice lub opiekunowie pełnoletni, dysponujący sprzętem pływającym, mogą zabrać na pokład dzieci na własną odpowiedzialność.
 5. Opłata za wypożyczenie jest pobierana z góry.
 6. Osoba wypożyczająca odpowiedzialna jest za powierzony sprzęt pływający i ponosi koszty uszkodzenia lub zaginięcia sprzętu.
 7. Wypożyczalnia może wymagać wpłacenia kaucji za sprzęt. Kaucja podlega zwrotowi w przypadku zdania sprzętu bez zastrzeżeń.
 8. W przypadku sprzętu pływającego wieloosobowego, na pokładzie może się znajdować jednocześnie tylu pasażerów, na ile osób użytkowany sprzęt pływający jest dopuszczony.
 9. Zabrania się wypożyczania łodzi i kajaków osobom będącym w stanie wskazującym na spożycie napojów alkoholowych lub środków odurzających.
 10. Na jednostce musi się znajdować tyle kamizelek ratunkowych lub asekuracyjnych, ile osób się na niej znajduje. Obowiązkowo należy je założyć na siebie podczas pływania.
 11. Podczas pływania zachowujemy się kulturalnie.
 12. Zabrania się przybijania do miejsc do tego nie przeznaczonych, skakania ze sprzętu do wody, moczenia kapoków i siadania na nich, wędkowania z pokładu, najeżdżania na inne jednostki pływające (taranowanie), odstępowania sprzętu pływającego innym osobom i pozostawiania go bez dozoru.
 13. Użytkownik sprzętu pływającego zobowiązany jest do obserwowania warunków pogodowych i w razie potrzeby podjęcia stosownych działań, w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie i innym pasażerom, jak również używania sprzętu asekuracyjnego.
 14. O każdym fakcie zaistniałej nieprawidłowości jak np. kolizja z inną jednostką, wywrócenie się łodzi lub kajaka, nieszczelnością, uszkodzeniem sprzętu należy niezwłocznie powiadomić obsługę wypożyczalni.
 15. W przypadku uszkodzenia sprzętu pływającego lub przedłużenia wynajmu Użytkownik zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia administratora przystani.
 16. W przypadku złych warunków atmosferycznych wypożyczanie sprzętu jest wstrzymane.
 17. Wypożyczalnia nie zapewnia opieki ratownika WOPR.
 18. Złożenie podpisu w książce pływań jest równoznaczne z potwierdzeniem zapoznania się z niniejszym regulaminem.