Zajęcia prowadzone są przez mgr Karolinę Najrzał (środy o 18:00) oraz mgr Kamilę Kusiorę (poniedziałki i czwartki o 18:00).
Stepaerobik polega na wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia o regulowanej wysokości. Na stepie można wykonać około 250 ćwiczeń w rytm muzyki. Głównym celem zajęć jest nauka techniki pracy na stepie, kroków podstawowych, łączonych w proste układy choreograficzne. Zajęcia mają na celu zwiększenie wytrzymałości organizmu, poprawę koordynacji ruchowej, redukcję tkanki tłuszczowej, a przede wszystkim wzmocnienie dolnych partii mięśniowych. Ćwiczenia te nie są przeznaczone dla osób z problemami stawów kolanowych, skokowych oraz kręgosłupa, ponieważ w trakcie ćwiczeń dochodzi do przeciążeń kolan, bioder i kostek.

Jednorazowy koszt wstępu na zajęcia wynosi 7,00 złotych.

Istnieje także możliwość wykupienia dwóch rodzajów karnetów z dwumiesięcznym okresem ważności:

  • Karnet na 4 wejścia w cenie 24,00 złotych (6,00 złotych za wejście);
  • Karnet na 10 wejść w cenie 50,00 złotych (5,00 złotych za wejście).

Zniżki na karnety:

  • Zniżka uczniowska (uczniowie i studenci do 26 lat) – o 2 zł mniej na każdym wejściu. Z karnetu ze zniżką uczniowską może korzystać wyłącznie osoba, na którą wystawiony jest karnet. Zniżka uczniowska wyklucza zniżkę dla stałego klienta.
  • Zniżka dla stałego klienta wynosi 1 zł na każdym wejściu. Dotyczy osób, które wykupią następny karnet nie później niż 7 dni po upływie ważności poprzedniego. Przy zakupie nowego karnetu wymagane jest okazanie ostatniego.